Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
17 јануари 2013
Мислења
17
Поени од реакции
4
Дали некој знае каде може да се купат (на старо или на ново) изданија од Табернакул? Нели од пред некоја година престана да постои.. Конкретно се работи за книгата Инвестиции од Боди, Кејн и Маркус, издадена 2010 година, преку проектон што беше од влада за превод на странски изданија на македонски.. Фала ви. :)
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Каде можам да купам квалитетен чадор? Не чадор од 100денари и 2 отворања, туку некој од 1000-2000денари не е важно колку, само да биде квалитетен?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Каде да најдам да купам пчелин восок? Ми треба за козметика...Нема по продавници...
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Сакам да си купам за летово шапка, дали шеширче некое или летна шапка, немам идеја, ама да ми ги штити очите од сонцето. Има некаде специјализирана продавница за ова, или барем продавница што има поголем избор? Досега кај што видов има 2-3 модела само и нема разни големини, сите ко тенџериња ми стојат, сакам да можам да си изберам таман што ќе ми пасува некоја.
 
B

Bafra

Гостин
Каде можам да купам квалитетен чадор? Не чадор од 100денари и 2 отворања, туку некој од 1000-2000денари не е важно колку, само да биде квалитетен?
Не само квалитет туку види како сегашните чадори погрешно се правени:
https://kazbrella.com/ :cool: и секако имаш копии на алиекспрес :D

Сакам да си купам за летово шапка, дали шеширче некое или летна шапка, немам идеја, ама да ми ги штити очите од сонцето. Има некаде специјализирана продавница за ова, или барем продавница што има поголем избор? Досега кај што видов има 2-3 модела само и нема разни големини, сите ко тенџериња ми стојат, сакам да можам да си изберам таман што ќе ми пасува некоја.
Во чаршија нели имаше еден Шапкар ... незнам дали сеуште го држи дуќанот и во ГТЦ
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Каде има добри чадори за на плажа ? И дали знаете каде има добри летни акцесоари ?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.952
Прашање до родители - кој пластелин е квалитетен, мек и лесен за обликување, и каде можам да најдам?
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
Мислам дека имаше некоја тема овде, ама сега не можев да ја најдам.
Ми треба информации за компании кои вршат достава на брзи пратки во странство.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Привезок за кључ од фудбалски/нба тимови
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Мислам дека имаше некоја тема овде, ама сега не можев да ја најдам.
Ми треба информации за компании кои вршат достава на брзи пратки во странство.
TNT (https://www.tnt.com/express/en_gc/site/home.html), DHL (http://www.dhl.com.mk/en.html) ти се одлични компании за достава на пратки надвор од МК
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Некое место кај шо би ми испечатиле нешто на стаклена чаша?
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Логото од кључот ми паднало негде. Каде може да најдам ново лого за кључ? Се работи за форд
 

Kajgana Shop

На врв Bottom