Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Не знам дали е за тука прашањето...Дали може јас како физичко лице да пуштам пари на трансакциска на друго физичко лице од друг град без да се плаќа данок?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Не знам дали е за тука прашањето...Дали може јас како физичко лице да пуштам пари на трансакциска на друго физичко лице од друг град без да се плаќа данок?
Може да се направи трансакциска и јас сум правел така, само во банката на шалтерот ќе напишеш или му кажуваш број на трансакциската на тој/таа што го/ја праќаш и толку е сега се зависи од сумата и со тоа провизија ќе ти земај освен вие двајцата се со иста банка трансакциска тоа е друго


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
23 април 2014
Мислења
99
Поени од реакции
178
Дали некој знае каде може да го најдам сосот од павлака од Cineplexx?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Види во поголемите маркети во делот кај сосовите може има готови. Јас од Лидл имам купувано таков сос, иначе и не е којзнае колку тешко да се направат и дома.
 
Член од
23 април 2014
Мислења
99
Поени од реакции
178
Види во поголемите маркети во делот кај сосовите може има готови. Јас од Лидл имам купувано таков сос, иначе и не е којзнае колку тешко да се направат и дома.
Прашањето ми е, дали некој го знае точно кој е тој сос и од кај можи да се купи пошто никаде не можам да го најдам а сосот е лудило.
 
Член од
12 август 2017
Мислења
47
Поени од реакции
37
Dali ima nekoj sto zivee na posledna 8-ca (ljubotenski pat) mi treba edna informacija... neka pise vo inbox nekoj od toj kraj ako ima
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Да не знае некој дали има такви во околните држави? Карта на Европа пример, и да ги гребеш со паричка полињата на државите кои веќе си ги посетил?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не знам дали е за тука прашањето...Дали може јас како физичко лице да пуштам пари на трансакциска на друго физичко лице од друг град без да се плаќа данок?
да, оди во банката каде што е депонент, дај ги парите и на ливче напишана неговата трансакциска
 
Член од
10 декември 2012
Мислења
14
Поени од реакции
1
Каде во градов може да се најдат North Face ранци? Фала
 

>>ЕкО<<

ЕкологисТ
Член од
18 октомври 2011
Мислења
109
Поени од реакции
20
Вештачка трева за во двор(тепих)? Имам видено во Jumbo, дали некој знае на друго место каде би можело да се најде?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom