Каде може да најдам? (Општи прашања)

blackeyed

passive-aggressive...
Член од
6 ноември 2008
Мислења
933
Поени од реакции
2.090
Вакво нешто кај може да се најде ?


 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
221
Поени од реакции
127
Denim toaletna voda Ne after shave, da ne znae nekoj kaj da se kupi.

Sent from my LG-H810 using Tapatalk
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
Каде може да најдам кутија со такви што впиваат влага да ги ставам во кола, слични на силика гел што ги ставаат во кутиите со патики
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Каде може да најдам кутија со такви што впиваат влага да ги ставам во кола, слични на силика гел што ги ставаат во кутиите со патики
Има во Jumbo, а најверојатно имаш и во автолидер или еуро-стил.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Незнам како ги викаат, ама во џамбо ги има.
Лани едно другарче зема запакувани во подврзана текстилна вреќичка на која имаше нацртано кола и ја чува напред кај шофершајбната.
А скоро некаде по некој од форумуве гледав дека некој купил исто така од Jumbo во мали проѕирни кутии полни со топчиња.
 
Член од
5 мај 2014
Мислења
87
Поени од реакции
30
ако има некој заинтересиран за карта PARTER за концертот на Gipsy Kings нека ми пише ЛП
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Каде може да се најдат низ Скопјево локали каде се поправаат стари уреди? Поточно зборам за мојов Видео Рекордер кој почна да ги јаде VHS касетите...

Второ, дали по фото студијава можат да преснимаат материјал од VHS касета на CD или USB?

Трето... Дали може оштетена (скината) VHS касета да се залепи и повторно да профункционира, или засекогаш ќе треба да ја пратам во вечните почивалишта.... во контењер :(
Мое е генерација за видео ВХС , лентата може да се спои со селотејп само во позади лентата , и има студија и вршат снимените материјали од аналоген во дигитален формат ги има такви куп по огласи и трето вие можете да правите во дигитален формат само ако видео ВХС е целосно исправно и беспрекорна состојба и во ПЦ-то да имаш барем над 1 терабајт ХДД а со ССД нема шанси и да имаш конвертер што вика Video Converter Graber го има само во Логин систем продавница и чини околу 1500 денари и во амазон ,ебај, околу 20 евра, а да заборавев сервис за ВХС видео го има кај Томе мајсторот само тешко да најде делови за него


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
29 ноември 2017
Мислења
5
Поени од реакции
1
Дали може некој од вас да ми даде препорака во која издавачка куќа би можел да пробам да објавам збирка поезија. Никогаш не сум ојбавил книга по вокација сум правник а и не ни знам дали тоа што сум го напишал вреди нешто. Само сакам некој кој е стручен во таа област искрено да ми оцени делото и да ми даде мислење.

Фала однапред :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom