Каде може да најдам? (Општи прашања)

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Друштво помагајте... ни влезе змија во куќата, па ме интересира има ли во Скопје некои специјалци кои се бават со остранување на тие работи??
Избега змијата?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Не, во куќата внатре е сеуште. Среќа па имаме уште една куќа па тука сите се сместивме. Беља работа....
Zemi stap i koga ke se javi na cisto prekrsi i go rbetot so silen udar od sredina prema glavata, samo pazi da ne ti se namota brzo nanego i da si ja frlis na glava, posle so lesno ke ja dokrajcite, ako ne si tepal dosega vikni nekoj prijatel sto znae kako treba. Ne veruvam deka ima takva sluzba vo sk, preretka pojava e za sluzba ili biznis privaten.
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Во сити мол во рамстор маркетот, пред 2 недели ги гледав имаа попуст нешто, пластични се и има разни големини. Со тркалца, рачка на извлекување...
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Здраво мене ме интересира на што точно треба да го направам МОТИВАЦИОНО ПИСМО,мене ова писмо не ми треба за работа треба да напишам пример и по бизнис на училиште треба да се предај кај професор.
Треба да се напиши во powerpaint или друг документ? Треба да го напишиме и испечатено да му го однесиме.

Чекам брз одговор

фала.
Мотивационо писмо се пишува во Ворд.

Каде има убави куфери, по можност поиздржливи?
Види во Nama:)
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Не, во куќата внатре е сеуште. Среќа па имаме уште една куќа па тука сите се сместивме. Беља работа....
Земи си некоја воздушна пушка или човек со воздушна пушка (ако веќе не знаеш да гаѓаш) и начекај ја некако, пукај и во главата, убиство од самоодбрана и заштина на имот и блиски.
 
Член од
8 јуни 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
Здраво на сите. Имам прашање до тие од вас што студирале на УКИМ/ФЗФ. Лани поради сериозни здравствени причини го прекинав студирањето во петтиот семестар. Како и да е, студиите не ги ставив во мирување, едноставно не ги уплатив наредните семестри. После се, сакам да си се вратам на студиите. Сакав да прашам дали во Септември треба само да одам и да си го запишам семестарот кој доаѓа или треба да платам некаква казна? Исто така, дали е возможно сега да извадам потврда за редовен студент? Благодарам.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
kade moze da kupam kercher pravosmukalka za avtoperalna i koja cena odat
za nova prasuvam
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Може негде кај нас да најдам вакво?
art41531-3.jpg
 
Член од
14 април 2013
Мислења
27
Поени од реакции
17
Барам стан за изнајмување во плавата зграда кај техничките факултети, ако некој има некаква информација или изнајмува нека ме контактира.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Поквалитетни куфери, ама да не се забегани со цените како овие во офис плус?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom