Каде може да најдам? (Општи прашања)

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.548
Поени од реакции
2.394
Фризерско студио кое фарба коса во секакви бои?
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.531
Поени од реакции
2.476
пинбол има ли негде ...? да се игра, не да купам....
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
109
Поени од реакции
22
здраво,
дали некој знае каде можам да најдам сунгер за седиште за кола-сакам сам да го обложам седиштето со уште еден слој сунгер
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
617
здраво,
дали некој знае каде можам да најдам сунгер за седиште за кола-сакам сам да го обложам седиштето со уште еден слој сунгер
Имаш на Бит пазар од 1 цм па до 20 цм дебелина на сунгер позади кај земјоделските аптеки .
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
625
Поени од реакции
109
Имаш на Бит пазар од 1 цм па до 20 цм дебелина на сунгер позади кај земјоделските аптеки .
или на автобуската горната од страна на факултетот огромна продавница имаш избор голем
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.371
Поени од реакции
3.964
baram da kupam kuce sibirsko haski so vrvno poteklo , po oglasive paza3 i slicni nema , ako ima nekoj nekoe info ve molam pisete .
 

IHateBottleOpeners

Добро познат, со лоша репутација.
Член од
29 март 2015
Мислења
92
Поени од реакции
158
Сакам скоро совршена форма на топка од олово со дијаметар од околу 3-4цм. Планирам да направам калап од глина одоколу едно пинг-понг топче, да го испечам и да го наполнам со топено олово. Некој имал некакво слично искуство? Ако има некој подобар начин нека напише.[DOUBLEPOST=1428317724][/DOUBLEPOST]
Летком ми треба, преку глава ми е врзување жица за жица, мора да почнам да ги лемам. Бриколаж претпоставувам треба има, ама некаде низ Карпош ако знаете најубаво.
Мој предлог да си порачаш од алиекспрес на плин, нема струја, нема кабли, се полне како упаљач, околу 6-7$.
http://www.aliexpress.com/item/Gas-Blow-Torch-Soldering-Solder-Iron-Gun-Butane-Cordless-Woolelding-Pen-Burner-ZH078/1993343500.html
http://www.aliexpress.com/item/Mini-Butane-Pencil-Torch-Gas-Solder-Pen-Iron-Tool-Welding-Compact-Refillable-Free-Shipping/32229690546.html
[DOUBLEPOST=1428317854][/DOUBLEPOST]
Кaде мoже дa нaјдaм бoрнa киселинa aли нерaзреденa, ми требa прoтив бубaшвaби. Или aкo знaете другo чaре, зедoв oд тие куќaрките oд рaид, aли пoвеќе ми личи кaкo дa ги гoи, a не дa ги труе.
Борна киселина има во сите аптеки, само што не знам дали 3% раствор ќе ти помогне.[DOUBLEPOST=1428318016][/DOUBLEPOST]
Луѓе кадо во СКОПЈЕ можам да најдам нешто вакво
Прегледај го приврзокот 117131
Никаде друже, порачај си од алиекспрес и ако може да прашам за што ти се? Практичност 2/10, квалитет 1/10...
 
Последно уредено:
Член од
28 септември 2012
Мислења
9.104
Поени од реакции
25.271
Дали знае некој кој вид на машина се користи за да се направи обична вода во газирана? И по колку пари се движат од прилика? ... Барав по нет неможев ништо да најдам.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Не можам да најдам посоодветна тема, па ќе прашам тука: каде можам да најдам добро место за пиво во стара чаршија и да служат додатоци со него (по пристојни цени, пр. Пивница скапа ми е)?
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
597
Поени од реакции
205
Не можам да најдам соодветна тема , а и брзам :D Знае ли некој денес вторник(7.4.2015) од колку има проекции Cinderella во Cineplexx ? На сајтот им пишува само 15:30 и 18:15. На телефонот што е на страната не ми креваат :(
 
Член од
18 април 2008
Мислења
874
Поени од реакции
213
Каде е најблиската филијала на вестерн јунион во ценар?
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Znae nekoj kaj tocno kaj katolicka se naogja toa da prijavam polaganje na testovi za vozacka??
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.548
Поени од реакции
2.394
Znae nekoj kaj tocno kaj katolicka se naogja toa da prijavam polaganje na testovi za vozacka??
Кај АМСМ е тоа, во ист ред, неможеш да го промашиш има излепено на стаклото слика со сообраќајни знаци.
Ако незнаш кај ти е АМСМ , одма позади бензинската е, што неможеш да ја утнеш.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Каде да најдам продавница за перики? ОСвен Џамбо и Вучко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom