Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
mIRC е клиент за IRC канали, и да како мал го користеше за друга намена ама сеуште е доста активно како начин за комуникација

Sent from my Nexus 7
пред некое време го инсталирав од љубопитност и немаше нишо по нашите соби
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
пред некое време го инсталирав од љубопитност и немаше нишо по нашите соби
Ти викам не се користи мн мн по нашите соби или пак по соби за намена како што се користеа порано.
Ама има мн соби за тех. Помош за линукс, мрежи, сервери и слични работи

Sent from my Nexus 7
 
Член од
24 јуни 2014
Мислења
73
Поени од реакции
6
каде има во ск star wars фигури помали, за торта ? (освен во џамбо- прескапи се)
фала :):angel:
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Да ми препорачате некој блендер (предност да се мие лесно и брзо) за домашна употреба (наутро ми треба за пред работа за шејкови овошје, јајца, зеленчук мешавина). До 2000 денмакс можам да издвојам во моментов.
P.S овие сецко или што и да се дали би ми вршеле работа за шејкови
http://www.najevtino.mk/p/bosch-mmr-0800-0801/26449
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Има. Треба да влезеш преку некој сервер на Undernet. Знам дека постојат канали Скопје, Битола, Прилеп... Веројатно има и други...
Многу комплицирано за некој неук како мене, не се снајдов. Но ти благодарам за советот,ќе побарам помош.
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Има некаде во Скопјево нешто сувенири од Lord of the rings(прстенот или нешто слично ) или пак од GoT ко hand of the king значката ?
 
Член од
6 февруари 2013
Мислења
39
Поени од реакции
10
Каде може да најдам низ Македонијава француски булдог (бебче)? :) :cool:
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.894
Поени од реакции
714
Дечки каде може да најдам пенкала во кутија за поклон?Гледав на OfficePlus на интернет ама не ме фасцинираа баш со понудата.
 
Член од
8 јули 2014
Мислења
144
Поени од реакции
93
Дечки каде може да најдам пенкала во кутија за поклон?Гледав на OfficePlus на интернет ама не ме фасцинираа баш со понудата.
Vo Capitol koga ke vlezes, odma desno pod eskalatorot ima eden stand i tamu imam videno interesni penkalca vo kutija.
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Дечки, некоја пицерија што работи со достава во оваа доба? :D По можност бесплатна достава? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom