Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Во неколку наврати ми имаа спомнато дека има такси кое не прави проблем за превоз на миленичиња (во СК), некој да знае повеќе? Фала.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Во неколку наврати ми имаа спомнато дека има такси кое не прави проблем за превоз на миленичиња (во СК), некој да знае повеќе? Фала.
Мислам дека беше Ројал такси ама напомени дека си со миленик

Sent from my Nexus 7
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Празна дрвена кутија за пури, обично ги фрлаат во продавниците каде се продава тутун и пури (од како ќе се продадат пурите внатре) или ги даваат (на запад од 2-10 долари по кутија), дали има Скопје некоја таква продавница и дали може да се најде таква кутија (дрвена)

cb.jpg
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Празна дрвена кутија за пури, обично ги фрлаат во продавниците каде се продава тутун и пури (од како ќе се продадат пурите внатре) или ги даваат (на запад од 2-10 долари по кутија), дали има Скопје некоја таква продавница и дали може да се најде таква кутија (дрвена)

Прегледај го приврзокот 110975
Продавница има(ше) во големото веро спроти комплекс банки, продавницата се наоѓа(ше) на самиот влез од кај Злате (ова ќе му дојде скроз од задната страна ако се симнеш кај комплекс банки).
Е сега дали ги продаваат кутиите незнам.
Дел од постов е ставен и во минато време зашто незнам дали сеуште работи продавница не сум бил може 2-3 месеци натаму.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Продавница има(ше) во големото веро спроти комплекс банки, продавницата се наоѓа(ше) на самиот влез од кај Злате (ова ќе му дојде скроз од задната страна ако се симнеш кај комплекс банки).
Е сега дали ги продаваат кутиите незнам.
Дел од постов е ставен и во минато време зашто незнам дали сеуште работи продавница не сум бил може 2-3 месеци натаму.
Фала за брз одговор, пошто не сум од СК да не идам спеецијално да видам дали работаат или имаат ако случајно слушнеш или разбереш нешто - пиши ми, ми треба 1-2 такви кутии, или било кој ако знае за продавницата или контакт може и име на проодавницата па ќе ги побарам преку тел или интернет
 
A

aye

Гостин
@Let 3 можеш и на бит пазар да си најдеш вакви кутии или па низ чаршијата, дури мислам дека знам кај точно би можело да има
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
@Let 3 можеш и на бит пазар да си најдеш вакви кутии или па низ чаршијата, дури мислам дека знам кај точно би можело да има
не сум од скопје и ретко одам на таму знам Бит пазар кај е ако не најдам овде или преку интернет - ко ќе појдам ќе побарам
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
дечки да ве прашам нешто (иако мислам дека не е најсоодветна тема) ... ми стигна скрин протектор(стакленце што го штити екранот од падови, гребење и тн) за htc desire 310 од алиекспрес и сеа имам проблем што во обем е помало стакленцето, дали е некој голем проблем тоа? можда и глупо звучам али тоа е :icon_lol:
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Празна дрвена кутија за пури, обично ги фрлаат во продавниците каде се продава тутун и пури (од како ќе се продадат пурите внатре) или ги даваат (на запад од 2-10 долари по кутија), дали има Скопје некоја таква продавница и дали може да се најде таква кутија (дрвена)

Прегледај го приврзокот 110975
http://www.skopjecitymall.mk/premium
пробај тука...незнам дали продаваат само кутии...јави се и провери....ако има ќе ти купам и ќе ти пратам по достава

http://www.skopjecitymall.mk/imenik#glP
 
A

aye

Гостин
не сум од скопје и ретко одам на таму знам Бит пазар кај е ако не најдам овде или преку интернет - ко ќе појдам ќе побарам
Ок, еве кога ќе одам натаму пошто и така ми е успат ќе проверам и ќе ти кажам дали ги има, кај ги има или па воопшто ги нема
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
http://www.skopjecitymall.mk/premium
пробај тука...незнам дали продаваат само кутии...јави се и провери....ако има ќе ти купам и ќе ти пратам по достава

http://www.skopjecitymall.mk/imenik#glP
фала!, ќе проверам па ќе кажам[DOUBLEPOST=1420235451][/DOUBLEPOST]
Ок, еве кога ќе одам натаму пошто и така ми е успат ќе проверам и ќе ти кажам дали ги има, кај ги има или па воопшто ги нема
да ти е живо и здраво момчето, госпо среќа и радост да ви даде!
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Патики наменети за фудбал воглавно, ефтини а квалитетни (што нема да се распаднат по 2 месеци играње ко едни што земав од зелен пазар).
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Патики наменети за фудбал воглавно, ефтини а квалитетни (што нема да се распаднат по 2 месеци играње ко едни што земав од зелен пазар).
Оутлет пропалиците што се кај борис трајковски

Sent from my Nexus 7
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Патики наменети за фудбал воглавно, ефтини а квалитетни (што нема да се распаднат по 2 месеци играње ко едни што земав од зелен пазар).
Најубаво побарај по продавнициве што имаат останато стари модели, има до кај 2000. Пошто и овие пазарџииве се искурназиле, 1200 на Зелен се оние Ливер што често гледам купуваат луѓе за фудбал. Порано истите беа 400-500 денари.
A сигурно и по аутлетите има што вика Викса, боље дај 500-600 поише на стар модел ама барем знаеш добра патика ќе носиш, овие ем пазарски ем со многу поскапи цени од порано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom