Каде може да најдам? (Општи прашања)

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Каде во Скопје да најдам одела, сако, панталони такви работи за прифатливи цени а сепак да има квалитет?
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Каде во Скопје да најдам одела, сако, панталони такви работи за прифатливи цени а сепак да има квалитет?
Пробај во Матекс, едната продавница им е во зградата кај Бариста, другата во ГТЦ на приземје или на први, не сум сигурна. Исто се наоѓаат добри одела и во Тетекс на Рекорд, иако продавницата изгледа тужно, јадно и несречно.
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
Каде во Скопјево можам да најдам прибор за играње yamb:)???
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Имам еден орден од времето на СХС и ме интересираше каде да го опнам на оглас ?

 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Имам еден орден од времето на СХС и ме интересираше каде да го опнам на оглас ?

www.pazar3.mk
www.reklama5.mk

Мислам дека се најпосетувани од нашиве огласи, али најдобро провери ги антикварниците може подобро ќе поминеш, само една ми текнува, таа позади Метропол.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Каде во Скопјево можам да најдам прибор за играње yamb:)???
Сакаш само коцки?
Треба да има во Сева продавниците. Таму имаше порано. Или во Веро да видеш, таму има се...
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
Сакаш само коцки?
Треба да има во Сева продавниците. Таму имаше порано. Или во Веро да видеш, таму има се...
Фала за информацијата друже ке проверам(y)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756

Како се викаат чудава на англиски,а богами и на македонски? Јас ги знам како 'токи' ама изгледа тоа не им е името. :)
 

outcast

login: failed!
Член од
29 јануари 2007
Мислења
424
Поени од реакции
8
Бев баш денес до Саломон продавницата во ГТЦ да разгледам патики, внатре полу-празно, само еден пар чизми од прошлата сезона..девојчето што работи ми вика дека Саломон се затвора.
Дали има некој друг дуќан на Саломон низ Скопјево, во Сити Мол можеби или на друго место? Или дефинитивно Саломон се повлекува од Македонија (нивниот салон во Битола исто така е во процес на затворање)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
474
Поени од реакции
152
Каде можам да најдам онакви војнички панталони во Скопјево? :)
Имаш во арми шопот шо е на ќошето карши влада цени од 1500 па нагоре. Имаш во МИКЕИ кај гитар хаус шо беше порано тоест позади паркингот карши Рамстор.
--- надополнето: 22 мај 2013 во 20:38 ---
Каде можам да најдам онакви војнички панталони во Скопјево? :)
Имаш во арми шопот шо е на ќошето карши влада цени од 1500 па нагоре. Имаш во МИКЕИ кај гитар хаус шо беше порано тоест позади паркингот карши Рамстор.
--- надополнето: 22 мај 2013 во 20:39 ---
Каде можам да најдам онакви војнички панталони во Скопјево? :)
Имаш во арми шопот шо е на ќошето карши влада цени од 1500 па нагоре. Имаш во МИКЕИ кај гитар хаус шо беше порано тоест позади паркингот карши Рамстор.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.690
Поени од реакции
12.082
Да не видел некој во некоја продавница цимет со потекло од Шри Ланка (cinnamomum verum)? Досега или не пишува потекло (потекло алкалоид :confused: ) или ги наоѓам само од Индонезија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom