Каде може да најдам? (Општи прашања)

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
го најдов тоа ама некако ми е феил, ко да е за у редакцијата на списанието... плус маркетинг пишува
и пишав на фејсбук, ваљда ќе види
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Добри се , но не требаше цела тема да отвориш само за ова :)
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
добро..а колку моќност имаат? и дали ќе се тресе по малце коа ќе ги пуштам до крај:P зошто не се разбирам баш баш

10W ти е вуферот, сателитите ти се по 5W значи вкупно би требало да биде 20W. Нема ништо да се тресе, али ќе ти дава квалитетен звук за домашни услови, али очекувај и дисторзија ако пуштиш до крај. Со други зборови, ако сакаш да се тресе нешто, ќе треба да си земеш квалитетни звучници и појачало :)
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
10W ти е вуферот, сателитите ти се по 5W значи вкупно би требало да биде 20W. Нема ништо да се тресе, али ќе ти дава квалитетен звук за домашни услови, али очекувај и дисторзија ако пуштиш до крај. Со други зборови, ако сакаш да се тресе нешто, ќе треба да си земеш квалитетни звучници и појачало :)
Епа што е поисплатливо..да си го поправам системот зашо е заебан и треба 2 000 да се поправи или да си купам вакви звучници??

Ваков систем имам http://www.tt-intl.com/images/products/NSX-VC18.gif ...ама не ми се праи да не ми се заебе пак
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Да не знае некој колку кошта напојувач за компјутер?

п.с. упм да иде....
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Поисплатливо е да си земеш звучници според мене, но нема пак да го добиеш тој ефект што го сакаш. Подобро е како што ти кажав да си купиш звучници и појачало :)
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Поисплатливо е да си земеш звучници според мене, но нема пак да го добиеш тој ефект што го сакаш. Подобро е како што ти кажав да си купиш звучници и појачало :)
Абе нејќам ја да се тресе цела куќа..него она бас да има добар и моќен за у соба..зошто денес случајно видов кај братучед ми има сл звучници и коа ги рокнав на бас тестерине не беше разочарувачко..а и овие ја шо ги сакам мислам дека се појаки
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
:pos: 700 W
Aко прерачунаш степен на искористување од 60%, бетер него термо печка е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom