Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
679
Секое фото студио те слика и вади фотографии во тој формат.
Ок фала се снајдов ,инаку за информација има многу малку фото студија во изумирање се
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.096
Поени од реакции
8.871
mi treba "language proofreading service" za phd/doktorska teza,
po moznost profesionalen servis.

sega baram kaj so rabotam prvo, ama skoro fakja letna pauza,
pa da imam rezerva.

dali ima nekoj od makedonija da preporaca? moze i od drugi zemji.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.555
Поени од реакции
8.384
700BA8A1-9F98-4E62-B353-26D094AD59BB.jpeg
Долна шарка од влезна врата, пишува Geviss SM 806. Фактички фирмава што го произведува овој оков се вика Geviss.
 
Член од
4 јуни 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
Каде можам да најдам некого што се занимава со увоз од Кина и што може да прима нарачки и да ги спрема за испраќање на одредена адреса? Како dropshipping?
 
Член од
1 мај 2019
Мислења
122
Поени од реакции
136
Каде може да најдам поштенско бројче за да ставам на вратата?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Член од
11 март 2023
Мислења
1.442
Поени од реакции
1.826
Дали случајно некој знае каде може да се најдат постарите модели на патики adidas alphabounce во Македонија?

Дефинитивно НАЈДОБРА патика за пешачење, планинарење и долги патеки. Секогаш се движат околу 6,000ден. Околу 9/10 години купував само такви, квалитетот и изгледот предобар. Презадоволен сум. Последните што ги имам ги доносувам за на тренинг, а за секојдневно земав adidas casual околу 4000ден., и значи ме убија нозете и зглобовите од болка, а не сакам да го купам новиот модел на alphabounce бидејќи им стаиле буквално тркачки сполјер назад 3+cm и преглупо изгледаат и детски..
 
Член од
28 мај 2023
Мислења
96
Поени од реакции
79
Дали случајно некој знае каде може да се најдат постарите модели на патики adidas alphabounce во Македонија?

Дефинитивно НАЈДОБРА патика за пешачење, планинарење и долги патеки. Секогаш се движат околу 6,000ден. Околу 9/10 години купував само такви, квалитетот и изгледот предобар. Презадоволен сум. Последните што ги имам ги доносувам за на тренинг, а за секојдневно земав adidas casual околу 4000ден., и значи ме убија нозете и зглобовите од болка, а не сакам да го купам новиот модел на alphabounce бидејќи им стаиле буквално тркачки сполјер назад 3+cm и преглупо изгледаат и детски..
Да провереш во визбегово аутлетите? Обично таму сум наоѓал постари модели
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Каде да најдам тенка футрола или нешто слично за за оној додаток магнете стакла (clip on)? Бидејќи сега на сончевово време ги носам а не сакам да носам гломазна футрола па во џеб од фармерки/панталони да ми се приметува огромна футола.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
2.062
Каде да најдам тенка футрола или нешто слично за за оној додаток магнете стакла (clip on)? Бидејќи сега на сончевово време ги носам а не сакам да носам гломазна футрола па во џеб од фармерки/панталони да ми се приметува огромна футола.
Едино да провериш во Мегамобил веднаш до Хепи кафичот во Аеродром. :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Едино да провериш во Мегамобил веднаш до Хепи кафичот во Аеродром. :)
Не сум од Скопје, само поради ова не ми се оди. А на нивниот сајт барав нема никаква футрола за наочари.

Како што пишав футролата што ја имам е гломазна и во потесни фармерки и панталони во џеб стои подуено. Уште тоа фали покрај клучеви и телефон во џебовите да тежи.

Само поради додатокот црните пластични стакла ми требаше зошто ги вадам кога влегувам во затворена просторија.
1686385646102.png
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
2.062
Не сум од Скопје, само поради ова не ми се оди. А на нивниот сајт барав нема никаква футрола за наочари.

Како што пишав футролата што ја имам е гломазна и во потесни фармерки и панталони во џеб стои подуено. Уште тоа фали покрај клучеви и телефон во џебовите да тежи.

Само поради додатокот црните пластични стакла ми требаше зошто ги вадам кога влегувам во затворена просторија.
Прегледај го приврзокот 381130
Другар знаеш дека јас те разбрав дека бараш футрола за мобилен?
Извини многу на недоразбирање.

П.с. Диоптра,Цајс,Прима,ММ евентуално тука да провериш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom