Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.512
Поени од реакции
3.300
Нешто попрецизно, кај ги има тие, во кои трговски?
И бтв Сара Фешн и во Велес има, ама ни одблиску не држат Арена! (n)
Провери во Спорт Риалити, ги имаше таму до лани
 
Член од
14 август 2018
Мислења
1.954
Поени од реакции
3.862
Член од
24 декември 2013
Мислења
332
Поени од реакции
457
Dali ima nekoj iskustvo od internet prodavnica zenit mk koja na fb reklamira mashki tashnichinja?
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
951
Поени од реакции
1.092
Имам проблем со молци на мебел. Имам молци само на мебелот, немам молци на облеката и слично, туку овие исклучиво одат на мебел од дрво, ги има на маса, на столовите, ги трупат и принуден сум под маса и под столовите да ставам картони и весници за тоа што го трупат од дрвото да не паѓа врз теписони и килими.

И ова со молците го имам во 2 соби во куќата, веројатно е причина што и двете соби се од северната страна.

Кое решението, со што да прскам за да ги снема молците од мебелот.
Молам за совети.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
13.915
Поени од реакции
23.421
Имам проблем со молци на мебел. Имам молци само на мебелот, немам молци на облеката и слично, туку овие исклучиво одат на мебел од дрво, ги има на маса, на столовите, ги трупат и принуден сум под маса и под столовите да ставам картони и весници за тоа што го трупат од дрвото да не паѓа врз теписони и килими.

И ова со молците го имам во 2 соби во куќата, веројатно е причина што и двете соби се од северната страна.

Кое решението, со што да прскам за да ги снема молците од мебелот.
Молам за совети.
Fentin.png kak-izbavitsya-ot-moli8.jpg

а на дрвената маса постави една вазна со цвеќе лаванда,

lavanda.jpg
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2011
Мислења
951
Поени од реакции
1.092

Фала за одговорот.

Тоа средство Фентин каде може да се купи? И отприлика која е цената?
И колку често со него да прскам врз мебелот?
Со средството откако ќе го испраскам мебелот, не треба после да бришам со крпа?

Со дрвените столчиња, нив молците одоздола ги трупат и помалку ногарите на столовите а не трупат во делот кај што седиме на столот, и само одоздола ли да прскам? Или цели столчиња да ги прскам?
Ормарите откако ќе ги испрскам, исто ли нема потреба од бришење со крпа?

Веројатно нема ова средство да го оштети квалитето на дрвото во ормарите, столовите и масичката.
 
Член од
19 март 2015
Мислења
39
Поени од реакции
33
Здраво. Знае ли некој каде можам да најдам профили, спојки мрежи. За сам да си составам комарници?
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.240
Поени од реакции
7.252
Што е најдобра алтернатива за ладење на соба после клима уред ? Станува збор за привремен престој и нема поента да се купува клима. И се разбира, каде можам да го најдам истиот уред :D
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
1.029
Поени од реакции
907
Што е најдобра алтернатива за ладење на соба после клима уред ? Станува збор за привремен престој и нема поента да се купува клима. И се разбира, каде можам да го најдам истиот уред :D
Обиди се да побараш минијатурни уреди за ладење, кои се лесно преносливи, дури и во кола. Види по продавниците за бела техника...

Или овде:


Барам фурнир, природен, дрвен, дебелина 0,50мм, бука или махагониј или нешто слично. Кај е тоа набавливо низ Шкупи?...
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.227
Поени од реакции
5.160
Што е најдобра алтернатива за ладење на соба после клима уред ? Станува збор за привремен престој и нема поента да се купува клима. И се разбира, каде можам да го најдам истиот уред :D
Цело време ми искачат реклами за мали преносни клими, како што можам да приметам по слики, баш се малечки кутии. Не знам како се погодени, ама треба да се подобра опција од вентилатор или отворен прозор. :)Едит: на нешто Вакво мислев.
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
2.368
Поени од реакции
2.657
Што е најдобра алтернатива за ладење на соба после клима уред ? Станува збор за привремен престој и нема поента да се купува клима. И се разбира, каде можам да го најдам истиот уред :D
Vakov portable klimatizer

 

Kajgana Shop

На врв Bottom