Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
3 јуни 2009
Мислења
259
Поени од реакции
242
Потребен ми е тврд сунгер за тросед, со димензии како за душек. Каде можам да барам?
Барај продавници за мебел штоф или фирми што изработуваат мебел.
Сунѓерите се продаваат на табла, 2m X 1m, со различни дебелини (од 1cm до 10cm), и различна тврдост.
Во однос на цената последно прашав пред неколку години, колку што се сеќавам најмекиот од 10cm беше околу 1000 денари за табла.
Една продавница има наспроти Битпазар, кај првите постојки од судот накај Чаир, кај пешачкиот премин (линк до Google StreetView ).
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.434
Поени од реакции
11.584
Потребен ми е тврд сунгер за тросед, со димензии како за душек. Каде можам да барам?
гамгам
штоф и сунѓери, у ствари се комплет за кроење и опшивање душеци. Ако тоа ти треба
Овде имаат продавница, Качанички (имаат и Гостивар и Тетово)
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
765
Поени од реакции
514
Gamgam, a vo skopje prasaj vo zenski pazar od bitpazar do plasticarska

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.477
Поени од реакции
842
719z+1KonvL._AC_SL1500_.jpg 50PCS-Reusable-Fastening-Cable-Ties-Adjustable-Cord-Ties-Hook-and-Loop-Cords-Management-Wire-O...jpg

Каде можам баш вакви стегачи да најдам во Скопје?

Ми требаат за брзо за деновиве, знам дека ги има на Али и по интернет.

Има некаде на пазарче или во продавници како Anhoch? Јас пробав да побарам од сајтот ама не ми излегоа. Како им е точниот назив на Македонски?
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.477
Поени од реакции
842
Прегледај го приврзокот 315149Прегледај го приврзокот 315150

Каде можам баш вакви стегачи да најдам во Скопје?

Ми требаат за брзо за деновиве, знам дека ги има на Али и по интернет.

Има некаде на пазарче или во продавници како Anhoch? Јас пробав да побарам од сајтот ама не ми излегоа. Како им е точниот назив на Македонски?
Некој, знае?
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
3.087
Поени од реакции
7.612
Не можам баш да се снајдам на сајтот на фондот за иновации и технолошки развој
Кај да најдам да разгледам комплетни листи на проекти финансирани од истиот?
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.027
Поени од реакции
5.175


по маркетиве има ама помали димензии.. мене ми треба големо како тава. Ако знае неко кај има...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
10.437
Поени од реакции
20.943
Каде има поголем избор на батерии? Ми треба батерија како на сликата, во маркетиве околу мене најдов поголема, ама баш иста нема.
1638623137360.png
 
Член од
27 октомври 2015
Мислења
253
Поени од реакции
60
Член од
7 јануари 2015
Мислења
765
Поени од реакции
514
Каде има поголем избор на батерии? Ми треба батерија како на сликата, во маркетиве околу мене најдов поголема, ама баш иста нема.
Прегледај го приврзокот 315451

95 ден Варта

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


50 ден


 

Kajgana Shop

На врв Bottom