Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
11 април 2012
Мислења
4.278
Поени од реакции
4.686
Дај препорачајте перници (мека перница)? Ама да не се сплескаат по 2-3 месеци спиење :D
Не знам што подразбираш под мека, ама пробај ги на јусѕ ортопедските. Јас ја користам повеќе од 3 години иста е како првиот ден.
Јас оваа ја користам: https://jysk.se/sovrum/kuddar/specialkuddar/gold/kudde-wellpur-sogn-30x50x12-9
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.231
Поени од реакции
29.701
Имате видено во некоја продавница да се продаваат антибактериски чорапи?
Постојат памучни чорапи за секојдневна употреба, и синтетички за спорт и за менување веднаш после употреба (нема „абе може уште еднаш да ги облечам“). Постојат поквалитетни обувки и понеквалитени обувки (вториве имаат поголема тенденција да се усмрдуваат). Постои и сапун и редовна хигиена... Ама тоа што не постои - се „антибактериски чорапи“. Но постојат реклами за такви чорапи, наменети се за лажење на луѓе кои се скарани со првонаведените работи и правила.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.612
Поени од реакции
34.840
Не знам што подразбираш под мека, ама пробај ги на јусѕ ортопедските. Јас ја користам повеќе од 3 години иста е како првиот ден.
Јас оваа ја користам: https://jysk.se/sovrum/kuddar/specialkuddar/gold/kudde-wellpur-sogn-30x50x12-9
Мека да ми пропадне главата во неа, пробав Дормео, не ми одговара.
Ти благодарам, ќе ги ѕирнам овие.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Истото го сакам и јас како тебе. Буквално да ми потоне главата во перницата. Имам Дормео и други ортопедски, не ми одговараат.

Имав купено од Икеа мека и тоа прилично скапа, за 2 месеца веќе не ја биваше.
Сега користам една одлична ваква мека перница од Стружанка. Моделот на перницата е Калина, 600 денари. Оди види ја на лице место. Еве веќе 6ти месец гајле нема.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.278
Поени од реакции
4.686
Мека да ми пропадне главата во неа, пробав Дормео, не ми одговара.
Ти благодарам, ќе ги ѕирнам овие.
Да ти заштедам време барем (јер пари не можам :Р)
Ич не оди да ја гледаш оваа е сунгер со мемори пена, мека е точно ама главата нема никаде да ти пропадне
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.566
Поени од реакции
38.688
ќе земеш некој стар сунѓер и ќе го изделкаш на помали парчиња и после у перница го ставаш и главата ти тоне.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.612
Поени од реакции
34.840
Истото го сакам и јас како тебе. Буквално да ми потоне главата во перницата. Имам Дормео и други ортопедски, не ми одговараат.

Имав купено од Икеа мека и тоа прилично скапа, за 2 месеца веќе не ја биваше.
Сега користам една одлична ваква мека перница од Стружанка. Моделот на перницата е Калина, 600 денари. Оди види ја на лице место. Еве веќе 6ти месец гајле нема.
Да ти заштедам време барем (јер пари не можам :Р)
Ич не оди да ја гледаш оваа е сунгер со мемори пена, мека е точно ама главата нема никаде да ти пропадне
Благодарам за инфо :)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.691
Поени од реакции
9.527
Мека да ми пропадне главата во неа, пробав Дормео, не ми одговара.
Ти благодарам, ќе ги ѕирнам овие.
Кога бев во ист гејт, влегов во салонот на Комодита, имаше попуст на некои производи и видов многу добри перници...оди и разгледај.
Имам од Дормео неколку вида перници, но не ми одговараат воопшто, глава ме боли од нив и спијам на едно мало перниче купено оддамна од Мој сан(незнам каде имаат салон сега).
Автоматски споено мислење:

Имате видено во некоја продавница да се продаваат антибактериски чорапи?
Да, во продавниците на ГРАНАП.....баш се зачудив оти прв пат видов антибактериски чорапи да пишува на етикетата.
Два пара беа 180 ден, акција некоја.
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.612
Поени од реакции
34.840
Кога бев во ист гејт, влегов во салонот на Комодита, имаше попуст на некои производи и видов многу добри перници...оди и разгледај.
Имам од Дормео неколку вида перници, но не ми одговараат воопшто, глава ме боли од нив и спијам на едно мало перниче купено оддамна од Мој сан(незнам каде имаат салон сега).
Веќе купив од Стружанка, истата што ја пиша @TrendS.

Ист Гејт не влегувам додека не се исфураат сите, а веројатно ни тогаш.

Плус како што Македонските производи не им чинат на браќата, така и јас не ги купувам нивните ;)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.691
Поени од реакции
9.527
Веќе купив од Стружанка, истата што ја пиша @TrendS.

Ист Гејт не влегувам додека не се исфураат сите, а веројатно ни тогаш.

Плус како што Македонските производи не им чинат на браќата, така и јас не ги купувам нивните ;)
Комодита продавница имаш и во Рамстор.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.790
Поени од реакции
15.695
Да во Веро има такви чорапи
имам сретнато реклами за такви, па и од бамбус? мислам, АМА сега НИКАДЕ нема Чорапи со магнети за масажа за подобра циркулација...
Да не видел некој ???
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Постојат памучни чорапи за секојдневна употреба, и синтетички за спорт и за менување веднаш после употреба (нема „абе може уште еднаш да ги облечам“). Постојат поквалитетни обувки и понеквалитени обувки (вториве имаат поголема тенденција да се усмрдуваат). Постои и сапун и редовна хигиена... Ама тоа што не постои - се „антибактериски чорапи“. Но постојат реклами за такви чорапи, наменети се за лажење на луѓе кои се скарани со првонаведените работи и правила.
Пред отприлика 1 година имаше на акција во Тинекс вакви чорапи од македонско производство и купив неколку пара за проба. Чорапите после 8-9 часа носење на работа вооошто не мирисаат. Фирмата е https://hanters-style.com/ ама на страната никаде не се спомуваат антибактериски чорапи. :confused:
Им пишав на ФБ ама не ми вратија. Еве ја и етикетата:

1636227458641.png
 
Член од
5 октомври 2018
Мислења
59
Поени од реакции
37
Здраво. Може препораки за теписони во Скопје? Ми требат од димензии ~120цм на ~100цм. Ми треба „буџетско решение“ бидејќи ќе ги користам како подлога за канцелариски столчиња. Фала однапред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom