Каде може да најдам? (Општи прашања)

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.787
Поени од реакции
29.225
,,,kade može da najdam kinesko/japonski stapchinja za jadenje ili cel komplet ,,,
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.707
Поени од реакции
6.824
Kade mozam da najdam kvalitetna tabla (Backgammon)? Gi gledav voCity mall vo literatura, mnogu soleni. Sakam kvalitetna i ocekuvam da e skapa, ama ne kako sto se zaboravile oni so cenite
Одамна не сум видел баш квалитетни табли во Скопје. Секако, на тезгите на Бит пазар и во дуќанчињата позади нив, во уличето спроти Театарот на народностите ќе најдеш најголем избор. Не се квалитетни, ама не се ни скапи. Можеби тие ќе знаат да ти посочат. Исто така, евтина табла пред некоја година видов во Џамбо
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Kade mozam da najdam kvalitetna tabla (Backgammon)? Gi gledav voCity mall vo literatura, mnogu soleni. Sakam kvalitetna i ocekuvam da e skapa, ama ne kako sto se zaboravile oni so cenite
Во чаршија кај Мурат Пашина Џамија кај чешмите имам видено шарени, не знам колку се квалитетни, а не знам ни цена, одамна беше кога прашав.
Google Maps Link
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Kade mozam da najdam kvalitetna tabla (Backgammon)? Gi gledav voCity mall vo literatura, mnogu soleni. Sakam kvalitetna i ocekuvam da e skapa, ama ne kako sto se zaboravile oni so cenite
Јас имам магнетна од Џамбо, релативно ефтина, повеќе од 4 години мака нема. Често играме и табла и шах со истата и немам поплаки.
 
Член од
2 април 2012
Мислења
144
Поени од реакции
133
@Lady_Paris за таа цена тешко освен ако не земиш некој половен тв..
Инаку од 7 и пол илјади нагоре се смарт тв хд...
Моја препорака не земај за таа цена бидејќи доста ќе сецка пример кога ќе гледаш јутјуб видеа и слично..


Подобрите се од 250 евра и нагоре
како што ти кажа @nevermind364, додај пари земи подобар. Јас земав смарт, сестра ми зема андроид, long story short, јас го испушив со SMART TV a сестра ми е презадоволна, Favorit TV од АЛФИ, 43" мислам дека беше за некои 200-250 еври.
Во право сте. Ви благодарам на одговорите.
@Anon што се налути ти,да не ти побарав пари на заем :D?!
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Дечки 10 години поминаа откога ми затребале за последен пат, па да прашам каде може да се купи празно цд DVD формат од 3-4 гига за режење. Прво што ми текна е фото студио, пазарче можеби? Колку цена се движат исто да не знае некој?
 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Дечки 10 години поминаа откога ми затребале за последне пат, па да прашам каде може да се купи празно цд DVD формат од 3-4 гига за режење. Прво што ми текна е фото студио, пазарче можеби? Колку цена се движат исто да не знае некој?

Ваљда на пазар уште делат и на парче, ако ти е многу цела кутија.
 
Член од
14 јуни 2018
Мислења
77
Поени од реакции
36
Може некој да ми објасни како оди процедурата за да се замине од смрденава земја и да се работи во странство без бугарски пасош? Фала!
 
Член од
21 февруари 2020
Мислења
4
Поени од реакции
5
Знае ли некој човек/фирма што изработува вакви декорации со мов? Навистина немам идеја кај да прашам.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.247
Поени од реакции
27.609
Kade mozam da najdam nesto kako set tegovi za vezbanje i klupa onlajn?
 
Член од
28 јануари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
68
Знае ли некој човек/фирма што изработува вакви декорации со мов? Навистина немам идеја кај да прашам.

Ова е нивен одговор:
Вертикалните градини кои што ги изработуваме се 100% природни, наменете се строго за ентериери и не бараат никакво одржување. Инаку ги изработуваме според желбите на клиентитот и димензиите се флексибилни. Имаат 5 год гаранција, а во принцип траат повеќе од 10 год. Цените за основните варијанти на мов се од 200еур до 380 еур за м/2 зависно од типот на мов и дизајн.

Ги имам прашано пред 4месеци, претпоставувам цените се слични.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.323

Ова е нивен одговор:
Вертикалните градини кои што ги изработуваме се 100% природни, наменете се строго за ентериери и не бараат никакво одржување. Инаку ги изработуваме според желбите на клиентитот и димензиите се флексибилни. Имаат 5 год гаранција, а во принцип траат повеќе од 10 год. Цените за основните варијанти на мов се од 200еур до 380 еур за м/2 зависно од типот на мов и дизајн.

Ги имам прашано пред 4месеци, претпоставувам цените се слични.
Kaко се чисти ова од прашина?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom