Каде може да најдам? (Општи прашања)

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty
Член од
14 август 2006
Мислења
38.713
Поени од реакции
63.987
Дечки, каде се продава квалитетна музичка опрема во Скопје, конкретно за гитаристи?
ТЦ Капиштец на прв спрат. Не знам како се вика, ама има минимум две продавници за аудио опрема, едната е за гитари и гитарска опрема.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.789
Поени од реакции
2.446
Сакам да си купам мали желчиња за чување, оние и што у вода преживуваат, знае некој каде можам да најдам? Сакам комплет сосе аквариум (или како и да се вика) со онакви ко палми, камења и остало.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
11.302
Поени од реакции
23.378
Имаш претстава отприлика која цена се движат.
Јас во Прилеп од се за 99 денари го зедов 100ка, имаш два типови едни што се полнат во штекер и други што работат со батерии од 1.5V.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.467
Сакам да си купам мали желчиња за чување, оние и што у вода преживуваат, знае некој каде можам да најдам? Сакам комплет сосе аквариум (или како и да се вика) со онакви ко палми, камења и остало.
Во пет шоп, чим во Ѓорче имам видено, мора да има и во пољудските населби :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.273
Поени од реакции
3.761
Сакам да си купам мали желчиња за чување, оние и што у вода преживуваат, знае некој каде можам да најдам? Сакам комплет сосе аквариум (или како и да се вика) со онакви ко палми, камења и остало.
Декспорт Оаза, Немо, Амазон. Има во овие петшопови. Но да знаеш дека мирисаат желките, ќе треба вода да им менуваш почесто, а и склони се на болести. Зборам за црвеноушестите желчиња, што ги продаваат кај нас по петшоповите.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
8.299
Поени од реакции
7.879
Јас во Прилеп од се за 99 денари го зедов 100ка, имаш два типови едни што се полнат во штекер и други што работат со батерии од 1.5V.
е ова е најјак муабет со стоткава упродавница се по 99 хахах


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.371
Поени од реакции
3.964
Kade moze da razmenam moneti : dolari , funti i shvedski kruni...znae nekoj nekoja menuvachnica vo sk da gi otkupuva
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.253
Дали знаете каде се изработуваат пакувања (цилиндрични?) за вина? Пример дрвени паковања за вакви вина (а и немора дрвени, битно да се некакви пакувања, за подарок ке ги даваме, па да не бидат само како флаши, да стојат у нешто):

Vranec-Black-Diamond---MAXIMA_web.png

пс: Вакво нешто:
_vyr_1427drvena-kutija-za-vino.jpg
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom