Каде може да најдам? (Општи прашања)

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Windows 10 пожелно е да се симиња директно од Мајкрософт.
Пожелно е потоа и Office Word, Office Excel да си ги купиш... А Gen2 во некои инсталации на windows ги имаат автоматски вклучено.

Остани пират до краја....
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Moze ne e za ovde ali pak da prasam...Mi treba nekoj iskusen forumgjija a da ne bankrotiram koj bi mi pomognal da go izvadime hard diskot od laptop i da go povrzeme na nekoj kompjuter da prefrlam nekoj 50 giga od Local Disk D na usb ili taka nesto....Cel windows mi se zaeba izgleda diskot ke crkne ne saka ni da go formatira ni vo safe mode da vleze a normalno ne saka odma me nosi vo repair mode....Koga ne mislam na vreme...Ne mi e gjale da crkne diskot ali imam sliki i videa vo D od sinot ovie 4 negovi godini i drugi dragi momenti loj sakam da gi izvadam ako mozam normalno so neciva pomos...Ama nemam ni oprema a ni znaenje za toa....Help anyone?

Laptopot e edno 7 god star ako igra nekoja uloga.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Moze ne e za ovde ali pak da prasam...Mi treba nekoj iskusen forumgjija a da ne bankrotiram koj bi mi pomognal da go izvadime hard diskot od laptop i da go povrzeme na nekoj kompjuter da prefrlam nekoj 50 giga od Local Disk D na usb ili taka nesto....Cel windows mi se zaeba izgleda diskot ke crkne ne saka ni da go formatira ni vo safe mode da vleze a normalno ne saka odma me nosi vo repair mode....Koga ne mislam na vreme...Ne mi e gjale da crkne diskot ali imam sliki i videa vo D od sinot ovie 4 negovi godini i drugi dragi momenti loj sakam da gi izvadam ako mozam normalno so neciva pomos...Ama nemam ni oprema a ni znaenje za toa....Help anyone?

Laptopot e edno 7 god star ako igra nekoja uloga.
Го правев ова минатата година и функционираше.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Да не отварам тема, можеби некој има информација:

Ми треба дистрибутер/фирма/производител на сефови за кеш (депозитни сефови) кои имаат специјална додатна заштита набоење на парите (inking).

Кај нас тоа некои го викаат хемиска реакција. Значи ако некој проба да го пробие сефот, бојата се испушта (пука) и сите пари ги прави офарбани.

Било каква фирма, може и од странство, ќе заврши работа.
 
Член од
2 март 2016
Мислења
481
Поени од реакции
468
Да не отварам тема, можеби некој има информација:

Ми треба дистрибутер/фирма/производител на сефови за кеш (депозитни сефови) кои имаат специјална додатна заштита набоење на парите (inking).

Кај нас тоа некои го викаат хемиска реакција. Значи ако некој проба да го пробие сефот, бојата се испушта (пука) и сите пари ги прави офарбани.

Било каква фирма, може и од странство, ќе заврши работа.
Од банка посигурно место нема за чување на пари. :)
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Дали постојат повеќе македонски веб страни како мојагардероба.мк каде што можиш да продаваш?
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Дали постојат повеќе македонски веб страни како мојагардероба.мк каде што можиш да продаваш?
Имаш гардероба сакаш да ја продаваш или? Повеќево вебови што работат со епродажба прифаќаат нови партнери. OutletonMK, platinavrata итн итн.

Им даваш роба со одреден процент, они ја продаваат.
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
592
Поени од реакции
392
Каде можам да најдам добар технички молив? Пр. Ротринг, Пентел, Штедлер (имам најдено 925 ама само 0.3).
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.636
Поени од реакции
34.894
Каде можам да најдам добар технички молив? Пр. Ротринг, Пентел, Штедлер (имам најдено 925 ама само 0.3).
Rotring имаше порано во книжарата/фотокопирот што е во дворот на Градежен, кога влегуваш од задниот влез кон студентски прашања.
Од Штедлер имав купувано и моливи 0.5 и останат прибор во книжарницата спроти Апче.

Како и да е помини во тие околу Градежен сигурно ќе најдеш.
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Имаш гардероба сакаш да ја продаваш или? Повеќево вебови што работат со епродажба прифаќаат нови партнери. OutletonMK, platinavrata итн итн.

Им даваш роба со одреден процент, они ја продаваат.
Немам гардероба имам други работи што ги продавам/

outletonmk platinavrata они купуваат роба? или ти можиш нивната роба да ја продаваш??
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Немам гардероба имам други работи што ги продавам/

outletonmk platinavrata они купуваат роба? или ти можиш нивната роба да ја продаваш??
Не купуваат, они се веб страни каде продаваат разни производи. Можеш да склучиш договор и да ти ги објават производите (ако се согласат) и да ти ги продаваат. За таа цел земаат процент или пак работат со одредени цени, (дилерски) кон нив.
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Да не отварам тема, можеби некој има информација:

Ми треба дистрибутер/фирма/производител на сефови за кеш (депозитни сефови) кои имаат специјална додатна заштита набоење на парите (inking).

Кај нас тоа некои го викаат хемиска реакција. Значи ако некој проба да го пробие сефот, бојата се испушта (пука) и сите пари ги прави офарбани.

Било каква фирма, може и од странство, ќе заврши работа.
Пробај Биросеф. Ако тие немаат, веројатно знаат кој би имал..
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Каде можам да најдам вакви дрвени декорации било кај нас било странство фала Screenshot_20190914_124948_com.android.chrome.jpg Screenshot_20190914_124922_com.android.chrome.jpg Screenshot_20190914_125037_com.android.gallery3d.jpg Screenshot_20190914_125028_com.android.gallery3d.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom