Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Стаклени шишиња од 4-5 литри. Дали знае или видел некој?
Ако имаш некој човек во кафана што работи, има стаклени шишиња од Узо(Сантали мислам) што се 2л. Најголемо стаклено шише што имам видено.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.938
Каде можам да најдам големо стаклено шише / буре. На англиски carboy од 40+ литри
Ако не си нашол сеуште да прашам моиве дали ги продаваат, знам дека во вакви големи ја чуваа ракијата до пред 3-4 години, последно време така стоеја на рафт и фаќаа место. Мислам дека се затвараа со дрвена тапа, немаше горе завртки со навој.
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
Ако имаш некој човек во кафана што работи, има стаклени шишиња од Узо(Сантали мислам) што се 2л. Најголемо стаклено шише што имам видено.
Па мали ми се тие. Мин. 4 литри ми требаат.
Автоматски споено мислење:

vo Ramstor sitimol Karposh ili centar imashe na akcija so poniski ceni,Dali seushte ima proveri
Ќе видам фала. Малку ми е шубе од рамстор, ама ќе одам да ги видам.
Повеќе сум за некои српски словенски ако воопшто може да се може да се најде
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
https://rada.bg/catalog-categories-italy-vino_veracio_cherveno

Барај ова или нешто слично ,не знам дали го има во Македонија,ама мислам дека мора да го има. тоа се 5 литрови шишинја ,екстра за ракија
фала брат. Ем достапни ем Ценава џабе. Кај нас многу слабо. Али ќе проверам по земјоделскиве. Ако нема ене каде е бугарија
Автоматски споено мислење:

се продаваат вакви у земјоделска апотека
Помислив истото. Баш ќе проверам
 
Член од
6 септември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, дали некој знае каде можам да купам стаклени шишиња од 1л? ме интересира и на мало и на големо
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Квалитетни сијалици што нема да прегоруваат на некој месец?
Моите се од најголемана продавница за расвета на пластичарска, кога ги купував лустерите, по 200ден една, веќе 6 г се не се сменети а ги користиме прилично да ти кажам. Малите за над острово што ми се ми прегореа, ама овие не. Топки се бела светлина.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.344
Поени од реакции
4.963
Вакви да не ве имаат сретнато некаде локално да се купат?
Значи не класична педерка четвртаста него од овие crossbody што се.
Male-Shoulder-Bags-USB-Charging-Crossbody-Bags-Men-Anti-Theft-Chest-Bag-School-Summer-Short-Trip.jpg s-l1600.jpg
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626

Kajgana Shop

На врв Bottom