Каде може да најдам? (Општи прашања)

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.336
Поени од реакции
1.153
Некој да знае каде можам да најдам брусалица за домашна употреба?
Не ми треба професионална, чисто по дома нешто да се пресече кога ќе треба.
Еуротулс
 
Член од
7 февруари 2013
Мислења
109
Поени од реакции
63
Дечки, некој да знае во Скопје некој што се бави со аргонско варење во околината на центар/карпош/аеродром?
 
Член од
19 јули 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Каде може да го најдам застапништово за индиска алтернативна медицина. неговата адреса или телефон во Скопје
Автоматски споено мислење:

Каде може да го најдам индискито застапнишво во Скопје за алтернативна медицина адреса или телефон
 
Последно уредено:

Кригла1988

Екипа 4600
Член од
5 јуни 2015
Мислења
26
Поени од реакции
29
Луѓе каде можам да најдам квалитетни приврзоци за клуч, поточно за Хонда?
 
Член од
25 јули 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дечки, каде можам да најдам зелена кошула налик на оваа? Фала Screenshot_2019-07-25-11-48-57-792_com.lbe.parallel.intl.jpg
 
Член од
24 август 2011
Мислења
90
Поени од реакции
20
дечки кај има вакви бутан боци кај нас да се продаваат
80958308_5d31cdfad7e652-4418212420190712_122227.jpg
 
Член од
30 март 2008
Мислења
138
Поени од реакции
121
Народе, колку време пред истек треба да ми биде пасошот за влез во Австрија?

Некои викаат 3 месеци, некои 6, а јас сум на тнко измеѓу и немам време за нов.. :confused:
 
Член од
11 април 2012
Мислења
2.728
Поени од реакции
2.522
Народе, колку време пред истек треба да ми биде пасошот за влез во Австрија?

Некои викаат 3 месеци, некои 6, а јас сум на тнко измеѓу и немам време за нов.. :confused:
Според правила не би требало да те пуштат да искочиш од мкд ако е помалку од 3 месеци. Најчесто 3 месеци е минималниот рок потребен и за влез во земјите од ЕУ, ама ако си премногу блиску до тој рок може да те вратат ако сакаат.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
8.851
Поени од реакции
13.604
Здраво.

Потребна ми е листа на регионални веб портали коишто се во одредена мера познати.

Мислам на македонски портали. Ако може некој во ПП да ми испрати од сопствениот регион би му бил благодарен.

Најкорисни би ми биле портали од Пелагонија, Полог, Река и по можност нешто од североистокот.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.027
Поени од реакции
16.331
Здраво.

Потребна ми е листа на регионални веб портали коишто се во одредена мера познати.

Мислам на македонски портали. Ако може некој во ПП да ми испрати од сопствениот регион би му бил благодарен.

Најкорисни би ми биле портали од Пелагонија, Полог, Река и по можност нешто од североистокот.
Try this
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
183
Поени од реакции
131
Знае ли некој каде во Скопје можам да најдам оригинални Louis Vuitton каиши (машки), како овој на сликата.
 

Attachments

  • 22,2 KB Прегледи: 36
На врв Bottom