Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
28 април 2019
Мислења
7
Поени од реакции
0
Zdravo dali znaete dali samsung galaxy s6 edge ili s7 edge seuste se prodavat novi i ako gi ima kade
 
Член од
5 август 2016
Мислења
110
Поени од реакции
21
Некој да ми препорача добра навигација без интернет за во Македонија и низ Балканот

Фала
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.309
Поени од реакции
1.306
Имам часовник Сеико автоматик стар 25+ години. Освен часовничарот кај ликовна академија, дали имате да препорачате часовничар што би можел да има познавање од такви часовници?
Во ГТЦ на прв спрат, во еден од пролазите што оди кон терасата накај жена парк. Порано беше тој официјален сервисер за Сеико, само не знам дали часовничарот уште работи.
 
Член од
22 април 2015
Мислења
8
Поени од реакции
9
Здраво пријатели, каде би можел да најдам / порачам да ми направат стандарден знак за адреса како овој на сликата? Ви благодарам премногу!

 
Член од
25 април 2009
Мислења
350
Поени од реакции
126
Имам двојно државјанство, мк пасошот ми е истечен, шведскиот ми важи уште, сакам да патувам за македонија, дали ке е проблем дека немам мк документ? Може ли да влезам со шведски пасош? Проблем ли ке е? А нема да престојувам толку време и нема да имам време да поднесам за нов, незнам на пасошка што би рекле за ова
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
436
Имам двојно државјанство, мк пасошот ми е истечен, шведскиот ми важи уште, сакам да патувам за македонија, дали ке е проблем дека немам мк документ? Може ли да влезам со шведски пасош? Проблем ли ке е? А нема да престојувам толку време и нема да имам време да поднесам за нов, незнам на пасошка што би рекле за ова
Нема да имаш никаков проблем штом имаш важечки Шведски пасош на граница со тој ке си влезеш и со истиот ке треба да излезеш ,а можеш и само со лична карта Македонска или со Шведска да влезеш
 
Член од
22 април 2015
Мислења
8
Поени од реакции
9
Нема да имаш никаков проблем штом имаш важечки Шведски пасош на граница со тој ке си влезеш и со истиот ке треба да излезеш ,а можеш и само со лична карта Македонска или со Шведска да влезеш
можеш да влезеш но колку што знам не смееш да излезеш без нов пасош. Затоа ќе си закажеш во МТВ во скопје по телефон за пасош одма да се сликаш штом ќе стигнеш и за 24 саат имаш нов пасош. Мора./
 
Член од
25 април 2009
Мислења
350
Поени од реакции
126
можеш да влезеш но колку што знам не смееш да излезеш без нов пасош. Затоа ќе си закажеш во МТВ во скопје по телефон за пасош одма да се сликаш штом ќе стигнеш и за 24 саат имаш нов пасош. Мора./
Сега тоа МОРА колку држи вода незнам, едни ми викаат ке можам али да се пријавам како странец во мвр
 
Член од
22 април 2015
Мислења
8
Поени од реакции
9
Сега тоа МОРА колку држи вода незнам, едни ми викаат ке можам али да се пријавам како странец во мвр
Епа сега вие влезете во полиција со имe "дарио дарковски" и види што ќе ти кажат кога ќе пробаш да се пријавиш како странец во држава која си веќе државјанин..тоа е дубара така да е многу лош совет
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
436
Сега тоа МОРА колку држи вода незнам, едни ми викаат ке можам али да се пријавам како странец во мвр
ИМаш ти важечка Македонска лична карта? Можеш да влезеш со нејзе.Штом имаш Шведски пасош никој неможе да те сопре да влезеш со него само ке треба да излежеш со него без никаков проблем бидејки странец во Република Македонија може да престојува не подолго од три месеци истот правило кое важи во земјите членки на ЕУ.[DOUBLEPOST=1562699511][/DOUBLEPOST]
Епа сега вие влезете во полиција со имe "дарио дарковски" и види што ќе ти кажат кога ќе пробаш да се пријавиш како странец во држава која си веќе државјанин..тоа е дубара така да е многу лош совет
Зашто дубара тој си има важечки патни исправи и е граѓанин на таа држава ,никој неможе да ти каже како ке влезеш во државата или да ти направи проблем се додека имаш важечки патни исправи на таа држава.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
5.431
Поени од реакции
4.208
Епа сега вие влезете во полиција со имe "дарио дарковски" и види што ќе ти кажат кога ќе пробаш да се пријавиш како странец во држава која си веќе државјанин..тоа е дубара така да е многу лош совет
не е дубара кога си влегуваш со валиден пасош
многу од Оустрелија влегоа со австралиски пасош за да не им удреле печат северна ама мораа да се пријават у мвр


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
22 април 2015
Мислења
8
Поени од реакции
9
Мишко, за да влезеш со лична карта мора преку србија или албанија, не може преку аеродром. Така да ако вози со кола тоа е паметна опција, арно ти текна.

Бони, можеби ќе пројде, но како може да не е дубара..ако си граѓанин на Македонија а се декларираш како странец, тоа е лажна декларација. Не може да ги сметаме законите така како ни одговара. Многу работи кај нас проаѓаат, и ако му заврши работа на човекот немам ништо против, негова работа, но закон е закон и јасен е.
 
На врв Bottom