Каде може да најдам? (Општи прашања)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од goodman_91, 24 април 2009.

 1. Bubache

  Bubache

  Член од:
  27 октомври 2015
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  49
  каде можат да се најдат вакви држачи за огледало?
   

  Прикачени податотеки:

 2. D-Will

  D-Will

  Член од:
  28 јануари 2008
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  57
  Знае некој каде можам да најдам ваква саксија за бонсаи? Да е плитка, не ми е битна формата

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. Puzd e

  Puzd e

  Член од:
  25 август 2018
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  17
  Kade da najdam toa za merenje na temperatura na meso ?
   
 4. Giselle

  Giselle

  Член од:
  28 октомври 2016
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  17
 5. shutrak

  shutrak opsenar

  Член од:
  3 јуни 2011
  Мислења:
  19.581
  Допаѓања:
  13.272
  ,,na zeleno pazarche kaj cvekjarite,,
   
  На D-Will му/ѝ се допаѓа ова.
 6. basist

  basist

  Член од:
  25 февруари 2019
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Kade moze da se najde kamera za video nadzor istocna mkd?
   
 7. delilah98

  delilah98

  Член од:
  25 февруари 2019
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пошто не можев да најдам соодветна тема пишав овде ,доколку не е соодветно бришете го.Некој што ги користи производите на Biotrade да ми каже во која аптека во Скопје ги имаат производите,посебно ме интерсира за кремовите Acne out Hydra i Acne out Active. Ви благодарам.
   
 8. shutrak

  shutrak opsenar

  Член од:
  3 јуни 2011
  Мислења:
  19.581
  Допаѓања:
  13.272
  ,,,vo LP,,,prashaj ja Bijonse,,,
   
 9. TheWhiteMamba

  TheWhiteMamba

  Член од:
  17 ноември 2012
  Мислења:
  4.460
  Допаѓања:
  5.100
  Каде може да купам монопол во Скопје?

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk
   
 10. feler

  feler

  Член од:
  5 март 2011
  Мислења:
  630
  Допаѓања:
  293
  Screenshot_20190316-122627.jpg
  Tuka imas kolku sakas i kakvi sakas i toa za pristojna cena
  --- Споено дупло мислење, 16 март 2019 ---
  Screenshot_20190316-123043.jpg
   
  На D-Will му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  5.469
  Допаѓања:
  7.451
  Користите некој од овие апаратите за готвење на пареа?
  Ме интересира конкретно овие модели
  http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10124_10125_10143&product_id=67979
  http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10124_10125_10143&product_id=69116
  http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10124_10125_10143&product_id=71253
  Ми треба да може и ориз да се готви, во моделот на боман не гледам да е наведено дали може да се направи и ориз.
  Во филипсот и тефал пишува дека има и додаток за ориз, боман нема наведено а гледам е на пола цена од филипсот.
  И дали се лесни за миење?
   
 12. anamaria027

  anamaria027

  Член од:
  24 март 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво,
  Дали знаете каде можам да најдам летечки фенери (или кинески лантерни) како на сликава?
  sky_lantern.jpg
   
 13. Igre|

  Igre|

  Член од:
  20 ноември 2013
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
 14. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.327
  Допаѓања:
  12.715
  nekoja pecatnica(na pr.onie sto pravat vizit karti) mi treba da mi ispecati edno 100 takvi so taa golemina samo da se samoleplivi.
   
 15. ekstrakt

  ekstrakt

  Член од:
  3 јуни 2009
  Мислења:
  200
  Допаѓања:
  116
  Мислам во Vero Jumbo имаше, околу 200ден. беа.


  Тоа од Мегле ти е неутрална павлака за готвење (супи, сосови и слично).
  Тоа што го бараш е слатка павлака. Кај нас немам забележано млечна во слободна продажба (некои ресторани/слаткарници имаат), сите се растителни, а ги има во сите супермаркети:
  [​IMG] [​IMG]

  Скоро сите копирници, обична самолеплива хартија А4 бела мат е 4 денари лист (водоотпорната е поскапа).
  Може да прашаш во Бест+ кај кружниот кај Католичка, ако немаш поблиску.
   

Сподели преку: