Каде може да најдам - Здравје edition

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Ќе одам со најверојатно не.
Тропска билка е, расте голема, и не трпи студови..
Ако ја има било каде, доле на југ, во пластеник/стакларник..
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Imam citano deka povolno deluva kako dopaminski agonist t.e za dobro raspolozenie.Ako e zabraneta,ne ti pravea problem so pratkata??
До сега не...имам неколку пратки. Добра е, ама циклично користење...да не сјебе допамински рецептори. Две недели on со една недела пауза.
Само со многу спорт...иначе не би ти ја препорачал.
Автоматски споено мислење:


Ова сум го користел...15% L-Dopa.
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
44
До сега не...имам неколку пратки. Добра е, ама циклично користење...да не сјебе допамински рецептори. Две недели on со една недела пауза.
Само со многу спорт...иначе не би ти ја препорачал.
Ok, fala za instrukciite.Inaku imam citano i deka "povolno" deluva i na maskiot reproduktiven sistem..Ima vistina vo ova?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ok, fala za instrukciite.Inaku imam citano i deka "povolno" deluva i na maskiot reproduktiven sistem..Ima vistina vo ova?
Да, на тестот влијание има односот допамин/кортизол. Колку е оваа бројка поголема подобро. Ама не е толку многу значајно.
Сега не сум слободен, ќе ти направам еден список у текот на овие два дена.
Автоматски споено мислење:

 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
До сега не...имам неколку пратки. Добра е, ама циклично користење...да не сјебе допамински рецептори. Две недели on со една недела пауза.
Само со многу спорт...иначе не би ти ја препорачал.
Автоматски споено мислење:


Ова сум го користел...15% L-Dopa.
За колку време стасува порачката ако порачам суплементиод оваа Iherb?
 
Член од
2 септември 2021
Мислења
52
Поени од реакции
31
Каде да најдам 1мл шприц?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
Нема. 2,5мл е стандард кај нас, преку интернет не вршат shipping за МК.
...2,5 мл е шриц со игла, постои и само шприц од 2 мл без игла и инсулински градуиран шприц од 1 мл кој нема фиксна игла и може да се извади и да се постави друга инјекциона игла било која величина,

unnamed (1).jpg
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2021
Мислења
52
Поени од реакции
31
...2,5 мл е шриц со игла, постои и само шприц од 2 мл без игла и инсулински градуиран шприц од 1 мл кој нема фиксна игла и може да се извади и да се постави друга инјекциона игла било која величина,

Прегледај го приврзокот 331068
Постои да де да ама у странство. Во МК немаат ни слушнато за таков фармацевтите. Се чудат кога барам 1мл шприц у аптека. :toe:

На кинезиве не им верувам дека се стерилни.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
Постои да де да ама у странство. Во МК немаат ни слушнато за таков фармацевтите. Се чудат кога барам 1мл шприц у аптека. :toe:
... шприц како медицински потрошен материјал не би требало воопшто да го има во слободна продажба во аптеки, интамускуларна примена на шприц е во примарно здравство (брза помиш) и секундарно во болниците и клиники, а за инсулинска примена на инсулински шприцеви за населението е задолжено да обезбеди мнистертвото за здравство, додека стоматолозите поради инјектирање на анестетик го снабдуваат со други стоматолошки материјали, а не слободно да се продава по аптеките, сами ли ќе се боцкаме што ќе ни е да се купи?
... @orxideya, можеш, да ми објасниш што ти е смешно, баш ме интересира! :toe:
На кинезиве не им верувам дека се стерилни.
...дали си се вакцинирала со антиковид вакцина? со каков шприц си приметила? дали со твои очи си видела дека се стерилни шприцевите или биле на маса спремни за вакцинација? дали знаеш какво потекло имаат шприцеви по нашите клиниките? дали знаеш вооошто кои се најголеми производители на пластичен медицински материјал!?
- Кина!
Ок, гледам дека не си сериозна, терај си !
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom