Каде можам да правам слики на покриви од згради?

Член од
21 декември 2010
Мислења
12
Поени од реакции
2
Здраво, незнаев кај да ја сместам оваа тема, али ај - ако има некаков проблем однапред се извинувам и модераторите нека ја преместат на соодветно место.

Влегувам во фотографксите води, па ме заинтересира сликањето од покривите на згради. Но проблемот е во тоа неможам да најдам некој отклучени покриви, па тука сум за да прашам - каде?
Ме интересираат повисоки згради(под ова разбирам 6+ ката), ама за почеток би ми завршила работа било каква(висина).
Ако знаете каде би можел да напраам барем 3-4 фотки би било супер, по можност зградата да биде во реон од Ѓорче ; Влае ; Карпош 1,2,3,4 ; Центар.
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
У Карпош 2 кај симпо тие згради..Види прашај некој,пошо старцине ги закључуваат покривите.. -.- xD
 
P

Princ

Гостин
Од зграда тешка работа (на гости кај некој), и јас веќе некое време барам, ама можеш од висина од водно (или периферија).
 
Член од
21 декември 2010
Мислења
12
Поени од реакции
2
океј ќе отидам деновиве, некои други места? или само таму :unsure:
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Во Аеродром имаш во кулите карши бисер. Баш од таму е најубав погледот, се гледа цело Скопје а и плус високи се
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Во МТВ влези и направи се на три ипол. Никој ништо нема да те праша. Бар мене така
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Претстави се на претседателот на куќниот совет демек си од фирма сакаш да извршиш контрола на кровот да не протекува бла бла бла....
 

dR3

Член од
9 септември 2009
Мислења
918
Поени од реакции
542
Закачи си го апаратот на врат и убаво замоли некој од станарите (по можност некој повозрасен) дали ќе може да ти ја отклучат вратата од покривот, кажи им дека учествуваш во конкурс за најдобра фотографија во Македонија или нешто слично, не би требало да ти прават проблем.
 
Член од
12 септември 2012
Мислења
24
Поени од реакции
10
Во Карпош 2 баш на Партизанска високата зграда од лева страна кога се оди накај центар сега скоро што и ја средуваа фасадата ( крем со кафено ) , во првиот влез е оворено.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ѕвони по домофоните и кога ќе ти се јави некој кажи „сметкиии“ ќе добијат инфо дека си поштар и ќе си влезеш ;)
--- надополнето: 27 ноември 2012 во 23:53 ---
Знаеш кај се руските згради во Ѓорче на 4 јули?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
Абе да не сакаш ти да се самоубиеш шо бараш високи згради:cautious:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе да не сакаш ти да се самоубиеш шо бараш високи згради:cautious:
Да сакаше да се самоубие веќе ќе го направеше тоа, немаше да прашува за овие локации, тие трите кулите во Козле се отворени, може една цела населба има скокнато од нив :icon_mrgr: На овие локации поприлично ниски згради има поготово Ѓорче, Влае (освен Порта)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
Да сакаше да се самоубие веќе ќе го направеше тоа, немаше да прашува за овие локации, тие трите кулите во Козле се отворени, може една цела населба има скокнато од нив :icon_mrgr: На овие локации поприлично ниски згради има поготово Ѓорче, Влае (освен Порта)
Да не ми е од мисла.
А и што му фали на тие згради, не може од таму покриви да слика??
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да не ми е од мисла.
А и што му фали на тие згради, не може од таму покриви да слика??
Па затворени се повеќето згради, со домофони и само ако те пушти некој од горе можеш да влезеш. Сигурно е во близина дечково па затоа прашува за тука. Овие тука се постари згради и пред некоја година парно ставија па за домофон :) Го знаев тоа девојчето што скокна последно од Козле, секта другари, најголемо зло, не се кажуваат тие дека ќе скокнат ниту прашуваат за локации :eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom