Каде за нова година?

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Бидејќи јас секогаш сакам да сум ин, оваа година решив јас да започнам дел од Ин шемата. Муабетот кој се почнува од втората половина на ноември во ситуации кога нема шо да се праи веќе муабет на маса, или кога ќе сретнете познаници што не сте ги виделе долго време (по некогаш и немате поим кои се, но од учтивост делите детали за вашите родители, комшии, деца и пријатели) во вид на чамче муабет... време е да се побутне. Бевме тивки цели десет месеци, сега да го поставиме О толку битното прашање... “Каде за нова година?“

И ве молам без несериозни коментари од типот не знам, не одам. Не одење на нова година е за лузери.
Значи, фаќајте телефоните, палете електронската пошта, не гасете мсн, а Фејсбук да се блокира од профили со договарање. Да се изначукаме сите ко стоки, да не можеме да одиме, Токсикологија да биде “крцата“ (и не мислам на рап екипата, на државна болница мислам) и се за славата и честа на новогодишната вечер.
:eek:lee:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Абе, не е малце рано за вакви муабети?
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
262
Викторе, си ја утнал малку. Фино шо се интерсираш каде, ама заборави со кого (мн. битен момент:pipi:), што секси ќе носите, предлог фризура...
Вака ич не ми се дискутира.... :ne_zboram

А, да, и забораи да прашаш дали жените поише ја сакаат Нова година од мажите? :pos2:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.644
Викторе, си ја утнал малку. Фино шо се интерсираш каде, ама заборави со кого (мн. битен момент:pipi:), што секси ќе носите, предлог фризура...
Вака ич не ми се дискутира.... :ne_zboram
Не не, ти си утнала. Виктор убав потенцира: начукување ко стоки; токсикологија..

Мислиш во такво сценарио дали си секси облечена, или каква ти е фрузирата се забележува? :)
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
262
Не не, ти си утнала. Виктор убав потенцира: начукување ко стоки; токсикологија..

Мислиш во такво сценарио дали си секси облечена, или каква ти е фрузирата се забележува? :)

Ако некој дошол како што потенцирал Виктор уште од сабајле на 31-ви, тогаш сеедно... и вреди да се извадат од фиока пижамите на "баба Ацева" од претходните теми. :)

Башка, како на токсикологија така несредени? :kez:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
незнам каде ама и не е битно, битно знам дека ке се начукам ко вол и пак ке ме носат дома ко лани:helou:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Леле што ќе праиме за нова година луѓееее :(:(:(

Појма неам уште што ни како, паника ме фаќааааа :tapp:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
А 200 евра за новогодишен шопинг ќе давате и годинава? :)
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.422
Поени од реакции
3.989
Изгледа со другарите и другарките во некој кафиЌ :)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Абе, не е малце рано за вакви муабети?
Не ми личи рано, битните муабети се почињаат со време, натенане, нова година е еееееееј...
Mac)) напиша:
Леле што ќе праиме за нова година луѓееее:( :( :(

Појма неам уште што ни како, паника ме фаќааааа :tapp:
И мене Мац, нема времеееееееее... а ја уште немам решено кај ќе одам и што ќе носам... изгледа ќе си останам дома годинава, кутриот јас. :(
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Море заеби нова година... Каде на одмор догодина? :pos:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Мене више цел месец паника ме фаќа, бачко!
И пази...УШЕ НЕ СУМ БИЛА У СОЛУН НА ШОПИНГ!!!
Бедови бачко, бедови.
Мора нешо да се договориме, не е за заебанција работава.
Планирам и од оние инстант кредитине од банка да зеам. Ипак, гардероба, пиење, 3 вечери по ред...треба да фрчат евра братче, али шо му ебам матер, еднаш у живот е нова година (или еднаш годишно беше :raz:)
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
Од 00 до 00-05 ке седам на кајгана да за си го сменам никот!!!

шала


Па со друарите сигурно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom