Каде една "oвца" таму сите или...?

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Зенските имаат горе доле малце како и колкетивна мисла :shock: :shock: па ако легнеш една од другарките па и некоја друга, знај оти ќе се дознае само питање е време. Во вакви случаеви се случува женските да ги третират машките како секс тојс, и до душа малце и у право. Зш? па некое машко кога ќе види јака типка му се свртува мозокот а и плус фактот што и така и така сексот му е во глава секои 7 секунди (потврден факт) па стнува како mindless sex slave, па женските можат да си го вртат на мал прст. тра лалала :hey3: :mrgreen: :hey3: :mrgreen: :hey3: :mrgreen:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Се надевам дека некој од поновите членови ќе ја прочита темава од почеток и дека би сакал да одговори во врска со неа.
Ајде, баш ме интересира ставот на некои форумџии кои не се изјасниле во врска со ова:)
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
DA
1.Zenskite mnogu zborat i toa vo detalji
2.Zenskite verbalno polesno se vozbuduvaat
3.Zenskite fantaziraat potoa za tie detalji


rezultat poveke sansi dase dopadnes
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
najfraer напиша:
DA
1.Zenskite mnogu zborat i toa vo detalji
2.Zenskite verbalno polesno se vozbuduvaat
3.Zenskite fantaziraat potoa za tie detalji


rezultat poveke sansi dase dopadnes

...со тоа што женските многу зборат и тоа во детаљи....нож со две оштрици-контраефект можеби?:raz: Женските се многу повеќе и критични и мноооогу често си тераат и мајтап на „вашите„ мисловни способности:pehar:. Така да муа не ме лази баш што која кажала за кого (освен ако е предмет на зезање)...сите си имаме свој вкус, свое видување и потреби кои се различни кај секоја.
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
sagaqua напиша:
...со тоа што женските многу зборат и тоа во детаљи....нож со две оштрици-контраефект можеби?:raz: Женските се многу повеќе и критични и мноооогу често си тераат и мајтап на „вашите„ мисловни способности:pehar:. Така да муа не ме лази баш што која кажала за кого (освен ако е предмет на зезање)...сите си имаме свој вкус, свое видување и потреби кои се различни кај секоја.

Rekov poveke sansi ne rekov znacitelno poveke shansi ili definitivno jack pot shansi :)

Normalno se e relativno no mislam deka 70 posto poveke shansi.

A sto se tice kontraefekt taka e vo pravo si...
No ako e efekt bez kontraefekt nema da ostane nezabelezan mislam deka se slagame.
 
С

Сатори

Гостин
Е сега, зависи од вкусот на девојките во друштвото.
Прво зборам за во мое друштво сите имаме тотално различен вкус и не се совпаѓаме воопшто.Јас сакам само момци со голема уста, другарка ми нешо друго и затоа ни е супер.
Ама што ако на пр. кога на момчето му се допаѓа погрешната девојка?
т.е. погрешната другарка, на таа што и се допаѓа, он ја свиѓа другарка и???
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
ima mnogu vakvi slucai...jas licno imam dosta poseben vkus za mashki i retko koga mi se svigja nekoj taka "popularen",ali znam mnoooogu devojki sto pojse se palat na mashki sto gi sakaat site i sto se "slavni" otkolku na mashki koi se po niven vkus...primeri ima kaj mene u skolo kolku sakas...duri i najgrdoto dete na cel svet vo prva wese nekoj jak fraer samo zosto edna rekla ej lici na pablo i site ej da i mislam deka wese vojna koja kje napravi podolg muabet so nego...a vo moeto drustvo t.e. so najdobrite mi drugarki imam totalno razlicen vkus,a i ne se palime na slavata i popularnosta na mashkite,tuku na toa sto nas ni se svigja kaj niv taka da nikogas sme nemale problemi megju nas radi nekoj shupak :)
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Е сега, зависи од вкусот на девојките во друштвото.
Прво зборам за во мое друштво сите имаме тотално различен вкус и не се совпаѓаме воопшто.
Ист случај и кај мене. Кога некоја ќе се изјасни дека некој и се свиѓа многу поверојатно е да летаат коментари од типот "кај го најде ма?! :pov:" отколку сите да се "попалиме" по типот
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Хм...па досега во мое друштво не се случило нешто такво. Може да речеме да искоментираме за тип “Еј да, сладок е“, али во принцип секоја од нас си има друг вкус и не се поклапаме, па така да не може да се случи ако една почне да збори за друг убави работи и ние да му фрлиме око.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Коментариве на девојките во темава се во стилот... да знам многу девојки што трчаат по пари, ама јас не сум таква.
Многу точно и прецизно е кажано тука. Не за џабе ние машките кажуваме муабети од типот "еј дај бе спомни убав збор за мене кај другаркати".

Секогаш има исклучоци но тие се ретки. Можеби девојки над 20-21 не може да им влијае мислењето од другарките толку, но кај тинејџерките(што е нормално) тоа е очигледно. :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Имам милион примери за темава.Особено тинејџерскиве години на девојчињава 80 посто се такви.Една ако рече дека е убав и на сите по неа им се свиѓа не толку посебниот.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Обично кај нас има некоја шема каде што поубавите и позгодни девојки на изглед ствараат некои критериуми по кои ( апсолутно немам намера да невредам некого ) се водат и другите девојки . Така да ако на таа девојка и се допаѓа некој тип , другите повеќе се водат од тој критериум. Нормално , ова не важи за сите , и не гледам ништо навредливо во темава . Дел од менталитетот , ништо страшно.:toe:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
У основно и делумно у средно, факт е дека е итекако присутен моментот на стадо, али и кај двата пола е исто. Увек има тип/цура по кој/а слини цела генерација, а не мора да е нешо wow. Некако се шири мислењето дека цурата/типот вреди и сите овчички и овнови трчкараат по неа/него.
За покасно, тоа не сум го приметила со толкав интензитет. И стварно не сметам дека само женските се по-подложни на овој синдром. Некако и кај машките ми е исто.
Со тоа што лично, веќе у средно почнав да ставам икс од старт на секој по кој се лигави мнозинството. Увек ми изгледало дека тука нешто не штима, и ми станувале тие типци и одбивни. Ок, не дека сакам некој од кој бега цел женски род, али па тоа дали комшиката од трети и другарка ми го сметаат за убав или што и да е, ама стварно не ми е битно.
 
B

black angel

Гостин
ja licno sum totalna sprotivnost na drugite od moeto drustvo.mi se ima deseno da igram so drugar i site od drustvo da me gledaat na krivo osobeno drugarkite koa ke pocnat da se redat site do edna mu se pustaat i situacijata otide do tamu kadesto tipot izbega
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ова “еден тип за сите“ ми е мноооогу прво_одделенски_момент, тогаш една кога ќе речеше “Леле, мене ми е “Начмиш“ симпатија“ и сте по него, посебно па ако типката е од “елитата“.:uvo:

Не дека и сега нема некој демек другарки што би ја искористиле првата прилика да ти го џапнат, ама за среќа немам такви во моја близина.
Не сум била во ситуација да доведам во прашање пријателство поради ваков испад на другарка некоја, а се надевам и така дека ќе остане.

И мислам дека не се работи тука за вкусот, туку за совеста моја и на другарката.
Кога јас/таа сум/е со некој, многу е јасно дека вкусот нема да игра никаква улога и дека типот ќе биде само “дечкото на другарка ми“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom