Каде една "oвца" таму сите или...?

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Ќе заборавев ... не се лажете по такви работи ... мажите со секоја различна девојка, различно се однесуваат ... не значи ако едната ја задоволил милјарда истото ќе го добие и другата или обратно ... мое мислење, ем ај корект? Јазиче
Девојките се во принцип исти, слични работи ги побудуваат да бидат со некого. Така да не се залажуваме дека секоја девојка е нов свет, за кој требаат различни тертипи. Сќарувањето на девојките е полесно отколку им се чини на повеќето луѓе. Всушност, дури и прелесно.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Мистичен напиша:
Ноу, ју ар нот корект! З'ш? Еми з'ш eдноставно не е така! :)
Сакаш да кажиш дека со сите девојки што си ги имал си бил и си се понашал исто? Хммм, ама зашто не можам да верувам :? :lol: :P
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
divine напиша:
п.с. Мистичен, тоа овците во насловот мислам дека сам треба да се сетиш да ги смениш, без оглед што не сакаш да навредиш никого ... јас ако отворам тема Колку се палат "воловите" на црни девојки ... нема да се навреди некој? :wink:
Дивајнке увреѓена, доколку ти текне на некоја позната народна мудрост со волови, слободно отвори тема! :)

divine напиша:
Мистичен напиша:
Ноу, ју ар нот корект! З'ш? Еми з'ш eдноставно не е така! :)
Сакаш да кажиш дека со сите девојки што си ги имал си бил и си се понашал исто? Хммм, ама зашто не можам да верувам :? :lol: :P
Па сигурно со едната не сум се понашал ко Леонардо ди Каприкорн, со друга ко Шварценегер, со трета ко Ван Дам, со четврта ко Ѓорѓи Колозов.
Јас сум јас, не играм по сценаријо.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Океј Мистичен, јас мислам така ти така, мање - више :P А за темата не мора да ја мењаш, само си кажав јас што мислам, и така завршив тука :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Си кажа што мислиш, ама јас како да осетив некој благ гнев во твојот пост. Те тангира нешто поимот?

Во врска со второто - ти со сите мажи различно значи се однесуваш?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Мистичен напиша:
Си кажа што мислиш, ама јас како да осетив некој благ гнев во твојот пост. Те тангира нешто поимот?

Во врска со второто - ти со сите мажи различно значи се однесуваш?
Реков дека завршив тука, ама ај директно ме праша па да ти кажам ... ДА. Друго? :lol: :lol: :wink:
Еј чекај не кажав за насловот на темата ... не увреѓена ама ептен грдо делува ... сепак темата е за девојки, батали стари поговорки :lol: :P
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Да а? Е баш ме интерсира во кои се улоги се појавуваш! :)
Почни да ги набројуваш по градација:)
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Pred se za temava, moram da priznaam deka okolu 60% od devojkite se takvi, deka ako za nekogo se pochhne muabet da se pravi deka e dobar ili bilo kako ke se zaletaat po nego, no moram da kazam deka ima i takvi kako divine i kako mene, koi za zal ili za sreka razmisluvaat poinaku i koi se takov karakter shto koga drugarka ke spomne deka nekoj i se sviga ednostavno go brishime od "listata" na potencijalni plenovi :D
Za odnesuvanjeto moram da se slozam so divine deka ne se ponashame so site isto, ni nie pa ni vie mazite iako ne sakate da si priznaete. Nemoze so sekogo isto da se ponashash, ne ti e sekoj isto drag i mil, ne gi sakame site isto neli? Moze so prethodniot dechko sum bila "idijot", a so naredniot ke bidam "srcka". A isto i vie, moze tipot kogo go falat deka e dobar so drugarkata moja ke bide super, a so mene ke se ponasha nikako. Ednostavno ne zasluzuvaat site luge isto vnimanie i ljubov :)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Mislite stvarno deka 60% od devojkite se taka , primer ako nekoja spomni vidi ovaj kakof e , naravno ke go izmeram i ke vidam dali e eyecandy ke tropnam nekoi komentar i ostavam na to , nikogas ne bil po interesen deka nekoja go spomnala pred toa
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Дивајн, сеуште чекам одговор на претходниот мој пост!:)
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
jas vo princip sum mnogu tvrdoglava stvorenje, sto znaci ama ic ne mi e bitno za takvi muabeti koj sto me ubeduva ili slicno, ako jas si imam zacrtano mislenje, skoro nikad ne go menjam. A deka golem broj od devojkite znaat taka da isforsiraat decko pa site da zaletaat po nego, mi zvuci mnogu realno :lol:
 
Член од
27 февруари 2005
Мислења
213
Поени од реакции
3
Што знам...од увек со моите другарки, ама другарки не рандом познанички, ни важело правилото која прва ќе се изјасни дека и се свиѓа некој, нејзин е и другите автоматски се повлекувале. Нешто у стилу „прва жичка за водичка“ :D
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
SuperGirl напиша:
Што знам...од увек со моите другарки, ама другарки не рандом познанички, ни важело правилото која прва ќе се изјасни дека и се свиѓа некој, нејзин е и другите автоматски се повлекувале. Нешто у стилу „прва жичка за водичка“ :D
Аман бре, што збориш? Си ги резервиравте демек: "Еј, овој е мој!, немој да му се пуштала некоја!"

Отсекогаш сум им се потсмевал на ваквите муабетлуци! :)
 
Член од
27 февруари 2005
Мислења
213
Поени од реакции
3
Мистичен напиша:
SuperGirl напиша:
Што знам...од увек со моите другарки, ама другарки не рандом познанички, ни важело правилото која прва ќе се изјасни дека и се свиѓа некој, нејзин е и другите автоматски се повлекувале. Нешто у стилу „прва жичка за водичка“ :D
Аман бре, што збориш? Си ги резервиравте демек: "Еј, овој е мој!, немој да му се пуштала некоја!"

Отсекогаш сум им се потсмевал на ваквите муабетлуци! :)
Хахаха не бре, никој не става знаменце на него, туку одма се прави поделба за да има за секого по нешто. Мене едно, тебе едно...Што фајде ако сите пуцаме на еден кога него може да го има една или ниедна. Другите со прстот у уста?! Вака и волкот сит и овците на број :wink: Ти се потсмевал или не, важно сама дома никоја не си иде :)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Мене па ми личи дека тоа се прави од стравот дека ќе си идат сами па затоа ставаат знаменца. Сум имал ситуации кога ми се допаѓала девојка од некое друштво, нормално сум чувствувал дека и јас на неа и се допаѓам, за кога ќе дојде моментот да ми рече - ако го направам, ова со тебе ќе ми се налути другарка ми (бидејќи она наводно рекла прва жичка).

Е тие таквите отсекогаш со задоволство сум ги оставал да си одат сами дома.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom