Каде една "oвца" таму сите или...?

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Se soglasuvam so Ada ova se slucuvase vo pocetokot na nasite izleguvanja koga edna ke rece lele vidi go tipot kolku e dobar i tolku e taa site odevme po nego ama nikogas nemase ljutenje koga tipot ke odberese na koja da i se "pusta".
Sega e podruga situacijata ednostavno ne gledam sto ke kazat drugite se vodam po moeto mislenje a ne po grupnoto.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Убаво од девојчињава на форумоов шо тврдат дека не се такви.Ама не се согласувам дека овој синдром завршил во 4то одделение.

Има уште вакви цури и во сегашноста
 
D

devojcence

Гостин
jas licno mrzam toj so mi se svigja da e nekoj so na site ke im se svigja.so znaci ako ima nekoj takov begam pa ako saka on neka me brka :P a za drugite devojcinja ima mnogu slucai koga nekoja ke kaze za nekoj dobar ebac fraer aroganten itn pa da se stepaat bukvalno ili ispokaraat drugarki.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Еден ракоплес за темата, друг за Јоцо и трет за Инес.

Кое четврто одделение бе? :pos:

BN(before net)
Општо познат синдром кај средношколките. Ах... средношколки, него што ми беше мислата?
Se soglasuvam so Ada ova se slucuvase vo pocetokot na nasite izleguvanja koga edna ke rece lele vidi go tipot kolku e dobar i tolku e taa site odevme po nego ama nikogas nemase ljutenje koga tipot ke odberese na koja da i se "pusta".
Немаше лутење? :eek:че:
Сигурно? А кубење по коси, снимање на клипови со бичфајт во дворот на школото? А вадење на муабети, го легна него... и другар му и пола негово друштво? The word that starts with K....? Nah?

Today
All you need is myspace/prijateli.com профил и nude pics. And teenage hormones.
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
E sega go pominav toa Jove dosta bese takvi raboti.
A vo moe vreme nemase tolku kompjuteri :)
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Никогаш не сум се загледала по некој тип по кој другите девојки се трескаат од ѕид.Ваљда таков ми е карактерот да бидам контра од другите.
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
баш мене ми е одвратен тој што им се допаѓа на повекето девојки и несакам и не се затрескувам во такви типови
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Е сеа сите излегоа дека се друг карактер и дека само нивните другарки се такви.Мислам хелоооууу
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
Уште една работа која ја имам приметено кај жените одамна. Доволно е една од друштво за некој НЕ ТОЛКУ ПОСЕБЕН "лепотан" да каже дека и се допаѓа употребувајќи малку стилски фигури и потоа за кратко време на сите девојки од друштвото да им биде цел да го освојат.

Да не испадне муабетов бидејќи употребив метафора употребувајќи ја поговорката за овците и ја употребив како компарација дека звучам и шовинистички, ама дали не е навистина така?

Дали кај жените ова навистина функционира на тој начин и зошто е тоа така?
... сосема точно, па макар бил и антипатичен ако е тема на повеќе другарки сите се залетуваат по него, овци, арно ама тоа важи и за машките - трофеј женска сите ја посакуваат, така да би ги вклучила тука и овновите! :D
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
... сосема точно, па макар бил и антипатичен ако е тема на повеќе другарки сите се залетуваат по него, овци, арно ама тоа важи и за машките - трофеј женска сите ја посакуваат, така да би ги вклучила тука и овновите! :D
@Мистичен гарант ќе ти биде многу благодарен на потврдата, 16 години после постот што го напишалже Дечково може е и женет и деца тинејџери да има ама бар сега сигурно ќе знае дека е така.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.714
@Мистичен гарант ќе ти биде многу благодарен на потврдата, 16 години после постот што го напишалже Дечково може е и женет и деца тинејџери да има ама бар сега сигурно ќе знае дека е така.
се залетуваат овчичките на женет повеке, демек женет проверена работа :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom