Каде да ја најдам старословенската азбука?

Дискусија во форумот 'Историја' започната од paraglajder, 16 мај 2019 во 22:21.

 1. paraglajder

  paraglajder

  Член од:
  31 јули 2008
  Мислења:
  2.260
  Допаѓања:
  888
  Мајка ми сака името на чамецот да биде испишано со старословенски букви :D

  Гуглам, ама некако не ми оди, некој може да ми прати линк?

  Благодарам однапред.
   
 2. Mister No

  Mister No

  Член од:
  5 ноември 2012
  Мислења:
  1.674
  Допаѓања:
  3.600
  Повели
   
 3. vladok

  vladok

  Член од:
  19 февруари 2016
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  34
 4. paraglajder

  paraglajder

  Член од:
  31 јули 2008
  Мислења:
  2.260
  Допаѓања:
  888
  Требаше веројатно да потенцирам подобро. Фонтот ми е потребен :)

  [​IMG]
   

Сподели преку: