Каде да наjдам? [Food Edition]

Член од
23 ноември 2016
Мислења
31
Поени од реакции
15
Имaм бaрaнo пo мaркетиве aмa ме сум сретнaл,aјде пaк ке прoверaм,фaлa.
Има во големите маркети, у тегли е со тој мексиканецот на слика не знам како се вика брендот. Во секој случај не би ти го препорачал. Вкусот не е ни блиску до свежо направено со вистинско авокадо, и што состојки има во таа тегла не сакам ни да знам..
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
А имa негде пo мaркетиве noodles in a cup или cup noodles незнaм кaкo тoчнo се викaaт.Oбични noodles вo кесиче си купувaм знaм декa имa,нo не сум сретнaл oд oние вo чaшa.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
А имa негде пo мaркетиве noodles in a cup или cup noodles незнaм кaкo тoчнo се викaaт.Oбични noodles вo кесиче си купувaм знaм декa имa,нo не сум сретнaл oд oние вo чaшa.
Имам видено во Кит-го, околу 30тина денари е една чашка, ама и во сите поголеми маркети би требало да има. Едно време во Рамстор имаше од Mr.Park, 60-70 денари беа. Сега ги снема нив, дури и тие во ќесичка што беа, ретко ги носат. :unsure:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Дечки, вакви (или нешто слично) дали може да се најдат кај нас? Американциве ги викаат Chocolate chips, ситни чоколатца за додаток на колачиња, мафини и слично.

78d3e3451ac7ad6f-hsNdmF1A-zoom.jpg
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Дечки, вакви (или нешто слично) дали може да се најдат кај нас? Американциве ги викаат Chocolate chips, ситни чоколатца за додаток на колачиња, мафини и слично.

Прегледај го приврзокот 218000
Овие ги најдов во Диа центар во Топанско, 50 денари се. Ги имам видено и во Кит-го мислам дека. Обично ги има таму каде што има и купечки фондан, затоа што е од истата фирма...
Screenshot_1.jpg
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
@shumecha.tableta
Тоа е тоа. Ајде ке разгледам негде во близина, малце далеку ми е топанско, ако не најдам нигде, ќе биде од таму. Фала ти!
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
ако вакво нешто се продава у продавница за здрава исхрана ондак одма треба да се преименуваат


Sent from my iPhone using Tapatalk
Зошто, од 60% какао се, темно чоколадо, чоколадото не е нездрава храна, нездраво е се со што го полнат, мешаат и расипуваат. Чоколадото е храна за мозокот.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Каде да најдам некоја продавница, која горе доле пази на тоа да ако тврди дека храната е органска тоа е така и во реалноста. Мислам на семиња(лен, тиква и т.н.), зеленчуци и овошје, грав, леќа, грашок и сл., јаткасти плодови.
Не сакам ГМО храна, и храна збогатена со пестициди, хербициди, инсектициди ect.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Каде да најдам некоја продавница, која горе доле пази на тоа да ако тврди дека храната е органска тоа е така и во реалноста. Мислам на семиња(лен, тиква и т.н.), зеленчуци и овошје, грав, леќа, грашок и сл., јаткасти плодови.
Не сакам ГМО храна, и храна збогатена со пестициди, хербициди, инсектициди ect.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom