Каде да наjдам? [Food Edition]

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Незнам за која намена ти се,али акп сакаш да ги користиш за леб,боље ти е да си направиш sourdough
Ми треба како додаток на исхрана, идеално збогатен со B12 ама колку шо читав од сите фирми странство сега се збогатени со B12.

Sourdough дефинитивно ми е на листата за периодов.
 
Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
Дали некој знае каде во селово можам да најдам округол калап за торта ама да не е ебени 28цм зошто не сум слаткара.
24 или 26 би ми завршиле работа и секако, да не е во сет од 19 калапи кои секако не би ги користел.

Благодарам.
Џамбо


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Член од
28 октомври 2016
Мислења
54
Поени од реакции
37
На Буњаковец пазарчето спроти влезот на Стокомак има човек кој продава зачини на 2 тезги.
Има добри и квалитетни зачини.
Мислам дека и сув чили има. Буковата е добра, ама не знам дали би ти била доволно лута.
 
Член од
15 мај 2020
Мислења
9
Поени од реакции
1
Dali nekoj slucajno znae kaj moze da najdam xanthan ili guar guma vo makedonija? informacii za fiberyum isto taka se dobredojdeni :3
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.637
Поени од реакции
34.895
Dali nekoj slucajno znae kaj moze da najdam xanthan ili guar guma vo makedonija? informacii za fiberyum isto taka se dobredojdeni :3
На маркет конект дава некоја фирма Рафи од Струга (али ќе да е на големо ова).

 
Член од
30 април 2020
Мислења
152
Поени од реакции
182
Decki dali ima vo Makedonija negde Kokorec da pravat ili samo Istanbul :( ?
 
Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
Decki dali ima vo Makedonija negde Kokorec da pravat ili samo Istanbul :( ?
А бе кокорец, морав да изгуглам да видам што е, а тоа да ти било кукурек! Како нема бе, има во многу кафани и ако сакаш сам да правиш и некои месари држат. Ќе да си прилично млад чим прашуваш, ама добро е што ти се допаѓа.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Член од
30 април 2020
Мислења
152
Поени од реакции
182
А бе кокорец, морав да изгуглам да видам што е, а тоа да ти било кукурек! Како нема бе, има во многу кафани и ако сакаш сам да правиш и некои месари држат. Ќе да си прилично млад чим прашуваш, ама добро е што ти се допаѓа.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
kral-kokorec.jpg
Kako moze da ne ti se dopagja ? Prvpat probav vo Istanbul i neznaev deka e mozno da go najdam i tuka, ke pobaram fala ti :D
 
Член од
15 мај 2020
Мислења
9
Поени од реакции
1
На маркет конект дава некоја фирма Рафи од Струга (али ќе да е на големо ова).

damn, bash na golemo e, sega ne znam dali da go zemam ili ne... hmm
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.637
Поени од реакции
34.895
Член од
7 април 2015
Мислења
2.649
Поени од реакции
1.538
Каде да купам лебни трошки, ама оригинал лебни трошки ПАНКО што се прават од леб без кора, не она глупоста презла или што ти ја знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom