Каде да наjдам? [Food Edition]

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.679
Поени од реакции
15.366
onion rings каде има ?
Сестра ми од Тинекс ги зима....можеш и од поефтините, добри се. Јас по некад кога се трујам со похованици и пиво ги лапам заедно со тиквички :D
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
2.410
Поени од реакции
2.309
Каде да најдам...пиво без хмељ? Нешто како ејл или медовина?
 
Член од
21 август 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
Дали постои место во скопје каде прават нешто како неделна или месечна претплата за подготовка и достава на оброци ?
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.354
Поени од реакции
693
Дали постои место во скопје каде прават нешто како неделна или месечна претплата за подготовка и достава на оброци ?
Види го ОВА, изгледа како сервис за ова што бараш.....тие што знам дека го користат се многу задоволни!
 
Член од
3 јануари 2015
Мислења
51
Поени од реакции
19
dobro utro!
osven vo Makedonia dal mozam da najdam ajvar,litenica od MAMAS i nadvor od MKD
jasum vo WIENA
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.159
Поени од реакции
6.464
@kano!
jas mislef deka e mamas naj? ima po vkusen ili nesto drugo e vo Prasanje Makedonia SevernaMakedonia
za nas e zasekogas Makedonia
ovde ima 30 tipa na ajvar iskreno mene mamas ne mi e do tolku bolji od drugite. nijansi odlucuvaat. mamas e i poskap za 20% i e na zaev. narodot ovde go bojkotira na veliko taka sa toa e toa...

mene licno najveke mi se sviga pelagonia ajvar, eden od retkite sto uspeal da se probie vo UK i toa vo golema mera blagodarenie na odlicen fidbek na tamosni foodies i englezi kupci...
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
2.410
Поени од реакции
2.309
Ме интересира...во неапокалиптични околности...
Како се набавувааат реквизити за ферментација на млеко?
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.595
ci-modelo-especial-440cbc07250fd500.jpeg

Модело Мексиканско пиво каде може да најдам во Скопје?
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
467
Поени од реакции
862
Каде може да се најде сега свежи малини и јагоди? Некој маркет предлог...
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
2.220
Поени од реакции
14.230
Каде можам да најдам готови гиро лепчиња (не тортиљи) во Скопје? Во Берлин ги имам купувано беа во најлонско пакување со 10 лепчиња.
 
Член од
28 септември 2019
Мислења
37
Поени од реакции
16
Кадр можам да најдам корен од куркума (не во прав)?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom