Каде да наjдам? [Food Edition]

Член од
22 јануари 2017
Мислења
173
Поени од реакции
133
Germansko Sahne, da ne znae nekoj? Ko krem za gotvenje se koristi

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.204
Поени од реакции
8.938
Џејми Оливер сет ножеви да не има каде да се најде кај нас? Ми треба 15цм ножот пошто и го изгубив на мајка ми, а поклон и беше од швајцарија.
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
207
Поени од реакции
573
Термометар убоден за храна, да не чекам од али, 1/2 долари се, кајнас на реклама гледам будаливе по 600 ден ги продаваат.
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
435
Поени од реакции
30
Kade pravat momentalno vo Skopje afterwork zabavi da ne znae nekoj??

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
825
Поени од реакции
1.024
Каде да го најдам најлутиот чипс достапен кај нас во? Пред некое време Витаминка извади нов чипс - Бонитас кој го има само во кафичи и го носат со пиво, но дали има нешто екстра луто во малопродажба?
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
1
здраво, дали некој знае каде во Скопјево би можело да се купат интегрални пити или од хељдино брашно на пример?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.248
Поени од реакции
3.743
Каде може да најдам во Скопје Божиќно лепче?
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
909
Поени од реакции
1.254
Пилешки стек на големо (на пример 10кг.) по поволна цена и по можност да е словенски, српски и сл. да не е бразилски?
 
H

HoT _iCe

Гостин
Добри апарати за еспресо и слично? Кај да барам, што да барам, едуцирајте ме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom