Каде да најдам ролетни за кровни прозори? (освен velux)

Член од
22 јули 2011
Мислења
8
Поени од реакции
7
Ролетните што се продаваат на lesna.com.mk одговараат само за Velux прозорци, а мене ми требаат други димензии.
Дали некој знае каде има ролетни за кровни прозорци по мерка?
 

Tears

Мајмун
Член од
11 јули 2011
Мислења
65
Поени од реакции
9
Мирсад прави ролетни бе како не знаеш? :)
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
8
Поени од реакции
7
Кој Мирсад бе? Заебавајте се вие..
Никаде у градов не може да се најдат ролетни за КРОВНИ прозори.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
8
Поени од реакции
7
Мирсад од Нерези ништо не ми значи. Телефон, локација ми треба.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Нешто се различни кровните од обичните прозорските ролетни што ги изработуваат овие мајсторите? :confused:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Во Маџари,веднаш пред киното си бил.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
8
Поени од реакции
7
Нешто се различни кровните од обичните прозорските ролетни што ги изработуваат овие мајсторите? :confused:

Различни се, на друг принцип функционираат. Да беа исти ќе си најдев многу лесно, немаше да прашувам тука.
--- надополнето: 4 октомври 2013 во 23:32 ---
Во Маџари,веднаш пред киното си бил.

Не, што има таму?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
ROLOPLAST - фирма за изработка на ролетни
(веројатно ќе ти понудат и мајстори за монтажа)
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Различни се, на друг принцип функционираат. Да беа исти ќе си најдев многу лесно, немаше да прашувам тука.
--- надополнето: 4 октомври 2013 во 23:32 ---



Не, што има таму?
Друже јас на кровно прозорче имам ставено обична венецијанка и немем никаков проблем. Не ни знаев до сега дека постојат и специјални ролетни за кровен прозор
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
ROLOPLAST - фирма за изработка на ролетни
(веројатно ќе ти понудат и мајстори за монтажа)
Немаме таква ролетна како што кажа горната членка инаку јас сум вработен во Ролопласт во маџари затоа знам,туку кај Лапласт го има, кај момин поток иако не е таква како што замислува сепак изработува со комбинација со Тенда за кровни прозори или нешто друго.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
8
Поени од реакции
7
Немаме таква ролетна како што кажа горната членка инаку јас сум вработен во Ролопласт во маџари затоа знам,туку кај Лапласт го има, кај момин поток иако не е таква како што замислува сепак изработува со комбинација со Тенда за кровни прозори или нешто друго.

Фала, ќе прашам во Лапласт деновиве.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.648
Поени од реакции
690
Некој да ми препорача мајстор/монтер кој може да ми помогне со протекување вода од кровни прозори?

Се работи за дрвени прозори, монтирани пред 5 години... Мислам дека се работи за лоша монтажа и може да се оправи, со тоа што би се поставил некој дихтунг/гума/силикон/нешто... :)

Чисто да сме на јасно, прозорите најверојатно прокапеле одма после монтажата, не после 5 години.... Никој нема живеено таму.

Помош... Чаре?
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Немаме таква ролетна како што кажа горната членка инаку јас сум вработен во Ролопласт во маџари затоа знам,туку кај Лапласт го има, кај момин поток иако не е таква како што замислува сепак изработува со комбинација со Тенда за кровни прозори или нешто друго.
Од кога ќе се направи нарачка за колку време доаѓате за монтирање? И ако имате некој онлине каталог прати линк.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Од кога ќе се направи нарачка за колку време доаѓате за монтирање? И ако имате некој онлине каталог прати линк.
Зависи од монтерот за терминот и распоредот од другите клиенти


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom