Каде да најдам ваква греалка?

Дискусија во форумот 'Наука и технологија' започната од Tornado, 28 октомври 2017.

 1. Tornado

  Tornado

  Член од:
  12 август 2012
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  3
  Здраво на сите, се работи за греалка во која има вградено вентилатор зад греачите, дува топол воздух низ нив и така ефикасно затоплува.

  Не сум од Скопје но се надевам дека ќе се најде барем од фирми кои вршат достава во случај да нема претставништво

  АКо најдам слики на на гугл можи ќе објавам За сега поздрав.
   
 2. *phoenix*

  *phoenix*

  Член од:
  4 јули 2008
  Мислења:
  6.037
  Допаѓања:
  1.713
 3. Nekojx

  Nekojx

  Член од:
  22 јули 2016
  Мислења:
  1.749
  Допаѓања:
  744
  Има. Се вика фен.
   
  На StefusRefus му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Malcolm van den Сабаховић

  Malcolm van den Сабаховић

  Член од:
  8 јуни 2007
  Мислења:
  5.847
  Допаѓања:
  11.842
  Јас имам поинаков начин на грeenje. Го палам каминот и кон него го навртувам мојот вентилатор. Така, исто ко да имам калорифер во домот.
   
  На бутЕ и Ilumious им се допаѓа ова.
 5. GreatUniter

  GreatUniter

  Член од:
  29 септември 2017
  Мислења:
  168
  Допаѓања:
  95
  Има на Битпазар во Скопје.
   
 6. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.015
  Допаѓања:
  4.930
  На GreatUniter му/ѝ се допаѓа ова.
 7. GreatUniter

  GreatUniter

  Член од:
  29 септември 2017
  Мислења:
  168
  Допаѓања:
  95
  Имам и јас ваква, не е лоша ама не е наменето за поголемо купатило.
   
 8. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.015
  Допаѓања:
  4.930
  имам и едно големо купатило, имам ѕидна кварцна греалка од 2кв, ама едниот греач цркна па земав оваков калорифер. А имав од 2009 од обичните калорифери што се по 650мкд, ама ми цркна по 3 години.
  Кога е многу ладно во зима и парното е јако нема ни потреба од дополнителна греалка, ама во преоден период треба догревање, посебно рано сабајле кога нема парно или навечер ако нема парно
   
  На GreatUniter му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: