КК Гоце Делчев - Штип

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Интересно тимче имаат дечките, имаат двајца млади кои играа минатата сезона во М-18, доста добри играчи а плус се врати и караколето па ќе видеме дали напреднал. И дај нека не се жалат дека им ги откачила општината, имаат и повеќе од доволно пари за сите потреби на тимот кои се речиси минимални.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Ако може некој поинформиран, да каже нешто за клубот, нивната историја. За википедија, статија да им направам.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Ако може некој поинформиран, да каже нешто за клубот, нивната историја. За википедија, статија да им направам.
Ќе треба да прашаш некој играч од клубот, онака не верувам дека некој знае нешто повеќе. Не се знае дали и играчите знаат :icon_mrgr:
Иначе денес ја одиграле првата пријателска утакмица со Куманово, која ја изгубиле со 30 разлика. Не е нешто изненадно, се очекува да бидат во долниот дел на табелата.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.135
Поени од реакции
5.240
Ќе треба да прашаш некој играч од клубот, онака не верувам дека некој знае нешто повеќе. Не се знае дали и играчите знаат :icon_mrgr:
Иначе денес ја одиграле првата пријателска утакмица со Куманово, која ја изгубиле со 30 разлика. Не е нешто изненадно, се очекува да бидат во долниот дел на табелата.
Куманово само Мандиќ 24 поена други опуштено :D
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Aahh kakva utakmica UGD- Sokoli. Ne sum gleal do sega vakvo nesto :) Najprvo Karakolev gi izvadi domasnite pa potoa Petrusev za vtoro produzenie za na kraj povtorno Petrusev ne uspea da dade slobodno i tuka da zavrsi utakmicata. Steta za UGD bas sakav da pobedat no toa e sto e , 90% ke ostanat u ligava posto Lisici se najslaba ekipa i nema sto da bara u ligava
 

Kajgana Shop

На врв Bottom