КАБАРЕ - Сектор 909

T

Torchyrus

Гостин
цурици со штиклици и момци со кошулчиња - ее такви се т.н КЛАБЕРИ, позерај невиден.

Каков андердграунд, не тресете зелени во се молам. Пола од овие се секој ден по кафиња/ресторани/кафани и ќе упаднат во Сектор и оп - underground сме, клабери главни :pos:
Таман е муабетот, ама соодносот на тие со кошулчиња,штилки (Wanna be cool и wanna be clubbers ) и вистинските клабери е некаде 50-50, неможе да се каже дека само фејкери одат во Сектор.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.617
Поени од реакции
10.871
Имаме андерграунд сцена од секогаш, само кој ја знае :icon_mrgr: Од кога искачам во градов, скоро 15 години се дешава андерграунд. Фејкери имало и ќе има, само што за мене се обичен народ исто ко што етикетираните андерграундери. Ако веќе некој ми лупа етикета нека биде рејвер. Секој викенд има по минимум една таква журка. Работата е што кругот на луѓе е мал и тие што мислат дека се андерграунд се уствари фејкери поголеми од тие кои ги серат без причина :pos:
Оно парадокс јеботе.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
А што е мубаетов со андерграунд и фејк... мислам тоа се тинејџерски муабети. Само ако е журката у шума или на ливада е океј а ако е во клуб е фејк ? Мене лично ако ми е ок музиката не ми смета и да е на ливада или па у клуб. А и самиот мубает е мешање баби и жаби. Тие журки надвор што се не се постојани и се дешаваат чат пат. Клуб си работи секоја недела и си има програма. Ако сакаме бар малце да се споредуваме со нормланите метрополи низ светов ок е да имаме и клубови од секаков тип. Сличен на сектор (зборам у електронскиот дел нема.) Ок еве нешто носта у Фабрика ама тоа е сосема друго.
 
S

silmarillion

Гостин
Добар ден, ко да не знаевте кај живеете :) Недај боже да ти се поклопи бизнисот со на нечиј политичар или моќник. Иначе не ги жалете Секторци, го отвараат зимското, а се спрема и ново летно, така да уживајте :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.342
Поени од реакции
7.454


Еве им го флаерот за првиот викенд :) А еве ја и програмата:

21.10.2015 среда
Opening
MACHKI / FECKY FARRIS

22.10.2015 четврток
SAF SOUND SYSTEM
GOCE
DIMITRI from CAIR

23.10 2015 петок
PACOU [ Tresor/ Berlin]
GORAN KAN

24.10.2015 сабота
NINO NAUMOV
MIRKO POPOV

FB event
 

Kajgana Shop

На врв Bottom