КАБАРЕ - Сектор 909

Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
И без Сектор се живее али не ми е јасно што толку плачење на фб има за една мочана дискотека. Па уште поддршка, нешо читам и протести ќе правеле. Алооооооо што им е на луѓево. Или све им е топ па Сектор им е главен проблем
Не е проблем една дискотека т.е Сектор проблем е што било каков бизнис во Македонија се уништува, ако конкуренција ти е некој од ВМРО. Денес е Сектор, утре е некој друг, за година дена ќе биде твојот бизнис, до душа ова 9 години се случува.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Не е проблем една дискотека т.е Сектор проблем е што било каков бизнис во Македонија се уништува, ако конкуренција ти е некој од ВМРО. Денес е Сектор, утре е некој друг, за година дена ќе биде твојот бизнис, до душа ова 9 години се случува.
9 години, точно 9 години се случува ова. Претходно беше рај. Се знаеше во тоа време како треба - Хард Рок. Не ми е целта да се потсеќаме на нешто од пред 10 години, ама кога викаш 9 години се случува тогаш е тенденциозно.
Според Тамара Тодевска виновник за затварањето е албанецот сопственик на кинески ѕид во парк. Дозволите ги издава и одзема министерство за економија. Клубот е затворен ради прегласна музика.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
И без Сектор се живее али не ми е јасно што толку плачење на фб има за една мочана дискотека. Па уште поддршка, нешо читам и протести ќе правеле. Алооооооо што им е на луѓево. Или све им е топ па Сектор им е главен проблем
Чуден народ сме дефинитивно. И мене ми е криво што го затворија пошто од цел град само таму искачав дека не сум ни вмро, ни сељак, а ни неизживеан и ок ајде го затворија, го затворија. Не паднав у депре, не земав апчиња нити пак не почнав кампања за револуција. Овој народ нигде го нема кога се случува неправда врз некој кој нема толку врски и пријатели како еден клуб или некоја попривилегирана индивидуа. Ние не сме нити пак ќе бидеме некад сложни. Зошто ти можеш и сто рака да имаш ама ако не те знаат низ чаршија наеба. Жално е какви морони сме станати од народ. Ама има толку многу напатени луѓе во државава и толку неправда нанесено, да барем за мал процент од тоа се дигневме сите и преземевме нешто, може ќе не биваше.

 
T

Torchyrus

Гостин
na nekoj mu smeta,mozebi noviot klub fabrika :D
Никаде не се наведува Фабирка како виновник за затварање на клубот, пошто и не е, Сектор си има своја клиентела од која додека е затворен едвај 15 % дали би ја посетувале Фабирка и никој не би профитирал поради лошиот глас што ќе ги бие баш сега 2-3 викенди пред крај на сезоната кога секој може да се стрпи и да почека да се отвори зимското... Ако мене ми е омилено место Сектор, а реално на почитувачите на андерграунд звукот во Македонија на сите им е омилен и сега да излезеше глас кој ги обвинува Фабрика за тоа, кој би посетил место кое стои зад затварањето на неговиот омилен клуб. Башка Фабрика е ориентирана и кон псај и еуро транс журки нешто во што не се поклопува.[DOUBLEPOST=1441612524][/DOUBLEPOST]
И без Сектор се живее али не ми е јасно што толку плачење на фб има за една мочана дискотека. Па уште поддршка, нешо читам и протести ќе правеле. Алооооооо што им е на луѓево. Или све им е топ па Сектор им е главен проблем
Како се живее бе другар ? Што за човек кој неможе да помисли да ги слуша џони лајв и ненад караоке каде да оди ? Во селјаклеџ и хл? Во петок и сабота да си седи дома пред компјутер и да дреми на кајгана форум, да гледа филм или серии?
 
Последно уредено од модератор:
I

IBIZA SOUND

Гостин
Никаде не се наведува Фабирка како виновник за затварање на клубот, пошто и не е, Сектор си има своја клиентела од која додека е затворен едвај 15 % дали би ја посетувале Фабирка и никој не би профитирал поради лошиот глас што ќе ги бие баш сега 2-3 викенди пред крај на сезоната кога секој може да се стрпи и да почека да се отвори зимското... Ако мене ми е омилено место Сектор, а реално на почитувачите на андерграунд звукот во Македонија на сите им е омилен и сега да излезеше глас кој ги обвинува Фабрика за тоа, кој би посетил место кое стои зад затварањето на неговиот омилен клуб. Башка Фабрика е ориентирана и кон псај и еуро транс журки нешто во што не се поклопува.[DOUBLEPOST=1441612524][/DOUBLEPOST]
Како се живее бе другар ? Што за човек кој неможе да помисли да ги слуша џони лајв и ненад караоке каде да оди ? Во селјаклеџ и хл? Во петок и сабота да си седи дома пред компјутер и да дреми на кајгана форум, да гледа филм или серии?
onaka rekov deka mozebi e fabrika
zasto nekako se poklopuva,koga ja otvorija fabrika za kratko go zatvorija sektor
 
T

Torchyrus

Гостин
https://www.facebook.com/pages/Bojkot-na-clubovite-XL-i-Mladost-Ludost/831680610273365?fref=ts
Затворен е клуб СЕКТОР! Главен виновник за тоа е газдата на ГЕМАК(Енвер Малики) заради неговите бизнис интереси во клубовите XL и Младост-Лудост во градскиот парк и заради неговата зграда(кинескиот зид до градскиот стадион-најнелегалниот објект во цело Скопје)!
Синот на Енвер,Алтин е ортак со Зоки-Свила и заедно ги работат клубовите!
Си го сакаме назад нашиот подиум и објавуваме БОЈКОТ на клубовите XL i Младост-Лудост!
 
D

Darko_ufo

Гостин
Не сум бил никад во Сектор пошто сум сметал дека пред влез стојат битанги и пуштаат само ''фаци'' во строго лакована ципела, иако сум слушнал дека немало турбо фолк и таква сељачка музика. Под ниво ми е ако не знам никој од тие што стојат на врата, или главните ''менаџери'' oд типот ''мала почешај ми леџа, тесна ми кошуљица'' за да влезам без никаков проблем.

Е сега ако ова што го набројав не е точно за Сектор тогаш сум против да се затвори, а ако е точно тогаш го ставам во истите срања со Привилиџ. Али секако не одам ни таму ни таму, па ич к не ме боли.
 
Член од
11 март 2012
Мислења
109
Поени од реакции
101
Не е проблем една дискотека т.е Сектор проблем е што било каков бизнис во Македонија се уништува, ако конкуренција ти е некој од ВМРО. Денес е Сектор, утре е некој друг, за година дена ќе биде твојот бизнис, до душа ова 9 години се случува.
Па тоа е. Ме боли стапот за другите. Али верувај дека Сектор ми е на последно место од сите проблеми. Дури се ситам. Али се курчам за луѓево што жалат и плачат по Сектор. Абе друже какви поголеми проблеми има државава па за Сектор ќе се замарам.[DOUBLEPOST=1441629786][/DOUBLEPOST]
Никаде не се наведува Фабирка како виновник за затварање на клубот, пошто и не е, Сектор си има своја клиентела од која додека е затворен едвај 15 % дали би ја посетувале Фабирка и никој не би профитирал поради лошиот глас што ќе ги бие баш сега 2-3 викенди пред крај на сезоната кога секој може да се стрпи и да почека да се отвори зимското... Ако мене ми е омилено место Сектор, а реално на почитувачите на андерграунд звукот во Македонија на сите им е омилен и сега да излезеше глас кој ги обвинува Фабрика за тоа, кој би посетил место кое стои зад затварањето на неговиот омилен клуб. Башка Фабрика е ориентирана и кон псај и еуро транс журки нешто во што не се поклопува.[DOUBLEPOST=1441612524][/DOUBLEPOST]
Како се живее бе другар ? Што за човек кој неможе да помисли да ги слуша џони лајв и ненад караоке каде да оди ? Во селјаклеџ и хл? Во петок и сабота да си седи дома пред компјутер и да дреми на кајгана форум, да гледа филм или серии?
Чим нема кеш ќе си седи дома.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Најголемиот проблем не само со Сектор туку и со се у државава е тоа што законот е селективен, не важи за сите подеднакво и политиката е вмешана у сите пори на општеството. Уште малце фали да има позициска и опозициска тоалетна хартија. У тој случај сите би ја купувале таа на противникот за да си го избршат газот со него.

Шала на страна мене лично ми смета што го затворија Сектор поради тоа што беше једина дискотека у Скопје каде што народ идеше да игра и да се журка освен да позира и да биде виден. (Со исклучок на луѓето што се потепуваа да седат во горниот дел на летното Сектор при доволно простор во долниот дел. Ама тоа е такви се повеќето од поновите генерации, поише би дремеле на коњопојче и шанк, пошо играње не е за фаци. Али како и да е споредено со другите места у Сектор оваа појава беше у најмал процент.)
А искрено се надевам дека кончено зимското ќе го префрлат во некое друго место, па и нека има слична атмосфера ама да биде барем малце поголемо.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Неверојатно но вистинито, никогаш немам влезено у Сектор. Веројатно затоа што не сум по тој стил. Последен пат кога поминав покрај Сектор (лани летото) од таму ечеше Соник, и натаму одеа цурици со штиклици и момци со кошулчиња, а јас у Перо Антиќ дрес и широки пантолони :) Читам андерграунд електронска музика. Андерграунд у фенси дискотека, НЕ. Андерграунд се знае, по шуми, плажи, магацини, подруми :)

Е сеа за затварањето... имало Скопје и пред Сектор култни места, Хард Рок, Елемент, Колосеум (оригиналот спроти ЈБТ), Кастро за оние што сакаат поинаква музика. Дали згаснал ноќниот живот во Скопје после тоа, НЕ. Се продолжувало на друго место.
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
цурици со штиклици и момци со кошулчиња - ее такви се т.н КЛАБЕРИ, позерај невиден.

Каков андердграунд, не тресете зелени во се молам. Пола од овие се секој ден по кафиња/ресторани/кафани и ќе упаднат во Сектор и оп - underground сме, клабери главни :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom