И официјално, Љубе најави формирање на партија

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Вистински вмровец е Латас,Ѕинго,Иван.С.Мирчевски,Томиќ......со нив ја врати партијата од мртвите,тие имаат кавалитет, посебно Синго е ептен квалитетен кадар кој ја врати вмро од мртвите и има многу КАПАЦИТЕТ да се носи со НОВИТЕ и КВАЛИТЕТНИ дечки кои своите места ги изборија со РАБОТА и ШКОЛУВАЊЕ,наместо рецитирање и поезија.
Па сега гледам и наместо пеење,певачицана Соња од Тарчулоски ја запишале на Европски универзитет да студира Графички дизајн кај Бојо Андерски каде што Латас и Ивона завршија уште по еден факултет.
А старите вмровци зошто ги споредувате со звучни имиња,јас сум од старите,АВС е од старите и многу други кои се непознати, како преседатели или членови на месни и општински комитетеи се сменети и тргнати а ставени се другарчињата на грујо од зграда,или од факултет кои не знаат што е тоа вмро-дпмне,ни кога се основала ни ништо а од историја и за најстрото вмро од 1893 појма немаат.
a koj rece deka tomik latas i singo se vmrovci??????
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
a koj rece deka tomik latas i singo se vmrovci??????
Никој не рече , чиста СДС реторика , живот во ИМАГИНАРЕН свет, неспособност да се види реалноста и да се признае постигнатото...
За ЖАЛ и приврзаниците на ЉуБе исто како и тој самиот очигледно тргнаа по патот на СДС...
Ретоариката им е сосема идентична...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
vidi gi pratam tvojve postovi vo vrska so vmro i gledam deka imas materijali dostojni za zboruvanje, e sega vo vrska so partijava za nejzino politicko deluvanje i menadziranje segasnovo rakovodstvo na scenava mnogu uspesno se spravuva... e sega samiot fakt sto dejstvuva ko pol. partija negogas nalaga poveke prakticnost od ideologija. ali treba pak telo , centar i jadro sto mora da vrsi pristisok bazicnata ideologija da ne bide narusena.
so eden tip denes se sretnav, momentalno aut od partija i mi vika ke vidis koga ke se vrati staroto vmro...i mu vikam koe staro ona koe redovno go mackaa na leb na sekoi izbori..toa ic neka ne se vrakja.
Успешното справување со проблемите е само моментална привидност или краткотрајна успешна приказна што би се рекло,па јас многупати досега сум напоменал дека ВМРО за мене е идеологија а не е само партија како за многумина.Јас лично го осудувам напуштањето на партијата и формирањто други политички субјекти само со желбата да се дограби дел од власта.Човек кога го напушта ВМРО и формира нова партија,тој всушност според мене напушта и една идеологија за која дотогаш се залагал и се трудел да биде колку толку веродостојна на принципите кон кој се залагал целиот живот,со сето свое битие.Јас реков дека секому како член,симпатизер или активист на една демократска партија,мора да му биде дадено право да го стави членството и активностите во мирување,без разлика колку долго,доколку партијата е навистина демократска.Секое излегување од самата партија и формирање друга,представува предавство на сопствените идеали.Сопствените мислења и ставови треба да се бориме и да бидат прифатени внатре во самата партија без разлка дали и колку моменталното раководство ни изгледа вечно.:toe:

Вистински вмровец е Латас,Ѕинго,Иван.С.Мирчевски,Томиќ......со нив ја врати партијата од мртвите,тие имаат кавалитет, посебно Синго е ептен квалитетен кадар кој ја врати вмро од мртвите и има многу КАПАЦИТЕТ да се носи со НОВИТЕ и КВАЛИТЕТНИ дечки кои своите места ги изборија со РАБОТА и ШКОЛУВАЊЕ,наместо рецитирање и поезија.
Па сега гледам и наместо пеење,певачицана Соња од Тарчулоски ја запишале на Европски универзитет да стидира Графички дизајн кај Бојо Андерски каде што Латас и Ивона завршија уште по еден факултет.
А старите вмровци зошто ги споредувате со звучни имиња,јас сум од старите,АВС е од стрите и многу други како преседатели или членови на месни и општински комитетеи се сменети и тргнати а ставени се другарчињата на грујо од зграда,или од факултет кои не знаат што е тоа вмро-дпмне,ни кога се основала ни ништо а од историја и за најстрото вмро од 1893 појма немаат.
Види господине Набљудувач,јас воопшто себе не се гледам како дел од “старите“.Во принцип,а тоа го докажуваат и моите досегашни перцепции,нема стари или нови членови во ВМРО,таму треба да има само членови и оние кој тоа не се,или се членови на друга политичка опција,значи со спротивни ставови на оваа идеологија,барем во некој нејзин макар и мал дел.Љубе доколку излезе од ВМРО и оформи друга партија,тој воопшто повеќе не ја застапува идеологијата за која се залагал одреден период од својот живот.Дури и самата јавна изјава е доволна да го квалификуваме како таков,човек кој подклекнува при првата бариера во неговата политичка кариера и одстапува од принципите и верувањата за кој всушност и пристапил или станал член во ВМРО-ДПМНЕ своевремено.Да се разбереме,ни еден член не смее да отстапи од своите сопствени политички ставови и убедувања само затоа што моменталното раководство на партијата има некакви луди ставови и принцип на работа во моментот.Е сега друга е работата што раководствата во ВМРО-ДПМНЕ кога еднаш ќе седнат во фотељите за нив се држат како пијани за ограда,токму поради личните финансијски интереси кој им се остваруваат само доколку се во врвот на партијата,па така нивната смена трае премногу долго и покрај очигледните криминални активности,пред се затоа што членството е во глобала малку со понизок степен на едукација и самосвест за вакви работи.:toe:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
209
Поени од реакции
9
Е сега друга е работата што раководствата во ВМРО-ДПМНЕ кога еднаш ќе седнат во фотељите за нив се држат како пијани за ограда,токму поради личните финансијски интереси кој им се остваруваат само доколку се во врвот на партијата,па така нивната смена трае премногу долго и покрај очигледните криминални активности,пред се затоа што членството е во глобала малку со понизок степен на едукација и самосвест за вакви работи.:toe:
И ти што убавина наоѓаш во празната идеологија што вака убаво ја опишуваш, па не сакаш да се одделиш и се држиш како слеп за стап за неа?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
И ти што убавина наоѓаш во празната идеологија што вака убаво ја опишуваш, па не сакаш да се одделиш и се држиш како слеп за стап за неа?
Секоја барем малку свесна индивидуа треба да се соочи со фактот дека таа како таква,ништо нема да придонесе доколку одстапи од онаа идеологија за која се залагал само поради некакво привремено раководство,кое во ВМРО-ДПМНЕ трае на изглед толку многу долго без реални изгледи да биде сменето во догледно време.Трпеливоста е доблест само на принципиелните луѓе.
П.С:-Убавината која јас ја наоѓам во оваа идеологија е токму таа што мислам дека оваа идеологија воопшто не е празна како што мислиш ти.:toe:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
209
Поени од реакции
9
П.С:-Убавината која јас ја наоѓам во оваа идеологија е токму таа што мислам дека оваа идеологија воопшто не е празна како што мислиш ти.:toe:
Не зборувам за теоријата, туку за реалноста.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Не зборувам за теоријата, туку за реалноста.
a realnosta e vakva

- sega partijata kotiira najvisoko, partijata se stremi i i uspeva da zavzeme apsolutna vlast...partijata reinkarnirana posle pozicijata na kolena 2002 sobira sila da se izdigne denes 2009 od narodot da bide prepoznaena kako vodecka opcija ( ne navleguvam kolku e opozicijata slaba sto sekkao ima udel i vo visokiot rejting na partijava) so lokalna parlamentarn ai predsedatelska vlast ( uste sudska ostanuva daj boze i toa da se desi :smir:)

momentalnata polozba e zalozba da ne se napravat greskite od minatoto, koga posle doagjanje na vlast istata posle 4 godini bese pregazena.

glavniot problem koj nastanuva so tolkava mok e..ako sakas da ja zadrzis mokta mora da si prakticar sto cesto doagja do konflikt so idealite , posle odredeno vreme ke mora da se bira dali potenciranje na ideali so sto mokta na politicka scena bi oslabila, ili pak totalno prakticiranje spored potrebi so sto bi se izgubil smekot koj go nosat idealite , uspesnoto menadziranje na ovie 2 sami po sebe konfliktni situacii ke e predizvik pred se za rakovodstvoto na partijata.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Љубе Бошкоски ке проба со своите 0,3 ке проба да хушка по незадоволните слоеви на население.погодени од кризата ке си намигнува со доживотниот председник ке хара по емиграцијата и толку.Не треба да се посветува толкаво внимание на него.Докажувањето кој е постар вмроовец е ирелеватно.Битно кој ја заслужува довербата кај електоратот.
 
Член од
29 март 2009
Мислења
97
Поени од реакции
9
Успешното справување со проблемите е само моментална привидност или краткотрајна успешна приказна што би се рекло,па јас многупати досега сум напоменал дека ВМРО за мене е идеологија а не е само партија како за многумина.Јас лично го осудувам напуштањето на партијата и формирањто други политички субјекти само со желбата да се дограби дел од власта.Човек кога го напушта ВМРО и формира нова партија,тој всушност според мене напушта и една идеологија за која дотогаш се залагал и се трудел да биде колку толку веродостојна на принципите кон кој се залагал целиот живот,со сето свое битие.Јас реков дека секому како член,симпатизер или активист на една демократска партија,мора да му биде дадено право да го стави членството и активностите во мирување,без разлика колку долго,доколку партијата е навистина демократска.Секое излегување од самата партија и формирање друга,представува предавство на сопствените идеали.Сопствените мислења и ставови треба да се бориме и да бидат прифатени внатре во самата партија без разлка дали и колку моменталното раководство ни изгледа вечно.:toe:



Види господине Набљудувач,јас воопшто себе не се гледам како дел од “старите“.Во принцип,а тоа го докажуваат и моите досегашни перцепции,нема стари или нови членови во ВМРО,таму треба да има само членови и оние кој тоа не се,или се членови на друга политичка опција,значи со спротивни ставови на оваа идеологија,барем во некој нејзин макар и мал дел.Љубе доколку излезе од ВМРО и оформи друга партија,тој воопшто повеќе не ја застапува идеологијата за која се залагал одреден период од својот живот.Дури и самата јавна изјава е доволна да го квалификуваме како таков,човек кој подклекнува при првата бариера во неговата политичка кариера и одстапува од принципите и верувањата за кој всушност и пристапил или станал член во ВМРО-ДПМНЕ своевремено.Да се разбереме,ни еден член не смее да отстапи од своите сопствени политички ставови и убедувања само затоа што моменталното раководство на партијата има некакви луди ставови и принцип на работа во моментот.Е сега друга е работата што раководствата во ВМРО-ДПМНЕ кога еднаш ќе седнат во фотељите за нив се држат како пијани за ограда,токму поради личните финансијски интереси кој им се остваруваат само доколку се во врвот на партијата,па така нивната смена трае премногу долго и покрај очигледните криминални активности,пред се затоа што членството е во глобала малку со понизок степен на едукација и самосвест за вакви работи.:toe:
Види,ти остана, не ја смени идеологијата,ама 90 % од тие што се вмро-дпмне ја сменија идеологијата.Сеедно им беше кога се направи коалиција со лева партија како НСДП на Тито, сеедно им е коалиција сптен лев, другарот Ѕинго,кој уште сонува за савез комуниста и ООЗТ Предузеќа,сеедно им стана коалиција со терористи,посебно пак “сталинисти и ленинисти“ односно социјалдемократи.И какви вмровци се тие што заради ИМЕТО без ИДЕОЛОГИЈА седат таму и толерираат непринципиелни коалиции и се безгласни букви кој никој не ги ферма оти се надгласани и не можат ништо да сменат.
Колку години треба да чекаме да се смени ова неидеолошко раководство,со идеолошко, кога ни поминаа годините.Младоста ја изгубиме таму.Кога ке имам 90 години кур ке ме боли кој е таму.
 
N

n/a

Гостин
Со нетрпение ќе го чекам овој 28-ми Мај.
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Со нетрпение ќе го чекам овој 28-ми Мај.

И шо кур ке добие Сдс од тоа.Од трите најдебелиот ке го извлече.Вмро никогаш не е било толку единствено како што е сега.Во 2 круг се покажа силата на Вмро и силата на Македонците,со 450 илјади освоени гласови,без помош на Албанците кои излегоа околу 60 илјади гласачи.Половината ги пречкртаа гласачките листови а другите гласаа за Фрчко.
Тоа значи дека десницата во Македонија коонтинуирано на 2 избори по ред има исто гласачко тело:toe:
 
Член од
25 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
5
И шо кур ке добие Сдс од тоа.Од трите најдебелиот ке го извлече.Вмро никогаш не е било толку единствено како што е сега.Во 2 круг се покажа силата на Вмро и силата на Македонците,со 450 илјади освоени гласови,без помош на Албанците кои излегоа околу 60 илјади гласачи.Половината ги пречкртаа гласачките листови а другите гласаа за Фрчко.
Тоа значи дека десницата во Македонија коонтинуирано на 2 избори по ред има исто гласачко тело:toe:
Sds(i ostanatite vnatreshni neprijateli) se raduvaat koga Makedonskiot narod e razdelen..dojde vreme komunjarive da go velichat Ljube :))..na sledniot protest treba site komunjari da maftaat so edno CD..koj e za Ljube neka mafta so CD, noviot slogan na komunjarite :kesa:
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
И шо кур ке добие Сдс од тоа.Од трите најдебелиот ке го извлече.Вмро никогаш не е било толку единствено како што е сега.Во 2 круг се покажа силата на Вмро и силата на Македонците,со 450 илјади освоени гласови,без помош на Албанците кои излегоа околу 60 илјади гласачи.Половината ги пречкртаа гласачките листови а другите гласаа за Фрчко.
Тоа значи дека десницата во Македонија коонтинуирано на 2 избори по ред има исто гласачко тело:toe:


Која десница во Македонија жити мајка
 
M

marsovka

Гостин
a koj rece deka tomik latas i singo se vmrovci??????
што збориш бе ти ?:uvo:
мислам од авион се гледа дека се полтрони на владата или кажи како сакаш дека на нивниот гз има жиг кој пишува во сопственост на вмро

сеа тоа што не се официјално членови тоа е друга работа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom