И/му зготвивте вечера - не дава комплимент (кој е следен чекор?)

C

Castiel

Гостин
Сте ја викнале на вечера, сте се потрудиле да зготвите добро јадење, но се случува следново.

Превземав иницијатива и идев на ризик, решив да одам малце подлабоко од СМС порака, па ја викнав на ручек, онака во домашна атмосфера решив да ја поканам на вечера, го зготвив нејзиното омилено јадење, "тавче гравче", знаев дека е љубител на оригано, пошто претходно гледав на нејзиниот фејсбук профил и видов дека лајкнала една страна со оригано, океј си викам, ќе ја изненадам со тоа што на јадењето ќе ставам малце оригано, се заврши во најдобар ред, успеав да го довршам готвењето во моментот кога пристигна, се помина океј, но на крајот од вечерата, што се вика народски "се нафука ко кобила" и не ми остави ниту еден feedback т.е. комплимент, ниту за графчето ниту за ориганото, што понатаму, кој е следниот чекор и како би реагирале вие, дали би ја викнале повторно или би прекратиле со секаков контакт со неа?
1ва тактичка грешка...РУЧЕК..се знае се вика на вечера си заебал работа од стард.....
2ра круциална грешка ти било пошо знам галапчар си не си го напраил во земјено тавче и не си го напраил директно на оган туку на шпорет...
3та грешка си забораил да видиш што десерт сака и тоа многу те коштало...
4та грешка...си го утнал ориганото....не си го земал правото друг пат пази...
5та грешка не си и напраил кафе после тоа за да може комплимент да ти даде и нешто друго плус....


пробај ти уште еднаш ама тешко дека ќе сака да дојде ..пошто ова ти е тактички скроз погрешно.... Биди ми поздравен и повеќе среќа нареден пат...
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
3та грешка си забораил да видиш што десерт сака и тоа многу те коштало...

5та грешка не си и напраил кафе после тоа за да може комплимент да ти даде и нешто друго плус....


пробај ти уште еднаш ама тешко дека ќе сака да дојде ..пошто ова ти е тактички скроз погрешно.... Биди ми поздравен и повеќе среќа нареден пат...
за 3та грешка: Кој црн десерт, се знае брадот што десерт нуди - БЕЛИСИМО.
за 5та: Слаби сме со праење кафе, тоа досега треба да го знаеш :D
 
C

Castiel

Гостин
за 3та грешка: Кој црн десерт, се знае брадот што десерт нуди - БЕЛИСИМО.
за 5та: Слаби сме со праење кафе, тоа досега треба да го знаеш :D
мех не го знам дечкото па да знам што нуди затоа така му предложив...
А за кафето му се дешава на секој еднаш грешка да напраи....затоа има и поправен :D
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Чек, јас уште не сфаќам, сериозно бе ем прв состанок со јадење, ем ручек, ем на грав?
Па куде ти е романтика бе дечко, ја заборај во другите пижами?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom