И/му зготвивте вечера - не дава комплимент (кој е следен чекор?)

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.655
Сте ја викнале на вечера, сте се потрудиле да зготвите добро јадење, но се случува следново.

Превземав иницијатива и идев на ризик, решив да одам малце подлабоко од СМС порака, па ја викнав на ручек, онака во домашна атмосфера решив да ја поканам на вечера, го зготвив нејзиното омилено јадење, "тавче гравче", знаев дека е љубител на оригано, пошто претходно гледав на нејзиниот фејсбук профил и видов дека лајкнала една страна со оригано, океј си викам, ќе ја изненадам со тоа што на јадењето ќе ставам малце оригано, се заврши во најдобар ред, успеав да го довршам готвењето во моментот кога пристигна, се помина океј, но на крајот од вечерата, што се вика народски "се нафука ко кобила" и не ми остави ниту еден feedback т.е. комплимент, ниту за графчето ниту за ориганото, што понатаму, кој е следниот чекор и како би реагирале вие, дали би ја викнале повторно или би прекратиле со секаков контакт со неа?
 
Член од
17 март 2014
Мислења
536
Поени од реакции
1.574
Не ти бил сварен гравот убаво :pos::zver:
Друг пат на јуфки викни ја :zloo:
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.242
Поени од реакции
1.161
Сега најди сметка од маркет со грав и оригано и прати и ја по пошта. Одзади напиши, готвењето нека иде на моја сметка.
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
669
Поени од реакции
1.775
:facepalm:
А зашто мислиш дека е нешто до нејзе па треба да прекинеш секаков контакт. Можеби ти си лош готвач па не ти рекла ништо за да не те повреди, а сепак изела од култура. И што не си ја прашал на крај краева дали и се свиѓа.
И зошто тавче-гравче на дејт:confused: сигурно имала и друго омилено јадење. :D
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.291
Поени од реакции
771
пер...... зашто не ја ееш ?
нема култура типката, нема што да праиш со такви.. освен ако не е таа твој тип, што логично е да не е :)
следен пат евентуално, удри си на афродизијак и уживај во благодетите на животецот. :)
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.655
Не ми е криво за ништо друго туку за тоа што немаше никаква култура, дури и да не ти се допаѓа нешто а гледаш дека е убав гест тогаш пожелно е да се даде комплимент, не верувам да не и се свиѓаше јадењето.
 
S

StormRage

Гостин
Види, треба да готвиш добро за да видиш дека свршава кога јаде... а не да те фали... :)

Или па викнија на „месење пица“ следен пат :icon_mrgr:
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Сте ја викнале на вечера, сте се потрудиле да зготвите добро јадење, но се случува следново.

Превземав иницијатива и идев на ризик, решив да одам малце подлабоко од СМС порака, па ја викнав на ручек, онака во домашна атмосфера решив да ја поканам на вечера, го зготвив нејзиното омилено јадење, "тавче гравче", знаев дека е љубител на оригано, пошто претходно гледав на нејзиниот фејсбук профил и видов дека лајкнала една страна со оригано, океј си викам, ќе ја изненадам со тоа што на јадењето ќе ставам малце оригано, се заврши во најдобар ред, успеав да го довршам готвењето во моментот кога пристигна, се помина океј, но на крајот од вечерата, што се вика народски "се нафука ко кобила" и не ми остави ниту еден feedback т.е. комплимент, ниту за графчето ниту за ориганото, што понатаму, кој е следниот чекор и како би реагирале вие, дали би ја викнале повторно или би прекратиле со секаков контакт со неа?
Така ти е кога гравче тавче праиш на протеински ден наместо скробен :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.591
Поени од реакции
11.397


Samurai Jack hacked by Пропалица?
 
На врв Bottom