И момчиња ќе можат да носат сукни

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558

Некои деца својот идентитет го преиспитуваат многу рано и целта на школово за овој усвоен предлог да може момчињата да носат сукњна ако сакаат, е да им се помогне нивното самооткривање да биде среќно...боже господе:facepalm:

Што мислите за овој предлог и дали би можело нешто вакво да пројде и во нашава држава:vozbud:

1564428272658.png
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Јас ништо не мислам за овај предлог, ама а мислам дека ке пројде,
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Spored mene sosema ispravna odluka, kako prvo ne e golem procentot na takvi deca koi bi sakale da oblekuvaat suknji ne znam zasto da se zabrani edna tolku banalna rabota od druga strana ako e opstruirano deteto golema e verojatnosta da izrasne vo nesrekjna i nesigurna licnost koja sto kje razvie psiholoski problemi i
ne razbiram kako edna vakva pojava bi stetela vo socio/opstestveniot zivot?
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Spored mene sosema ispravna odluka, kako prvo ne e golem procentot na takvi deca koi bi sakale da oblekuvaat suknji ne znam zasto da se zabrani edna tolku banalna rabota od druga strana ako e opstruirano deteto golema e verojatnosta da izrasne vo nesrekjna i nesigurna licnost koja sto kje razvie psiholoski problemi i
ne razbiram kako edna vakva pojava bi stetela vo socio/opstestveniot zivot?
Така е.
Ако едно дете е обструирано во својата желба да носи здолниште во училиште, тоа ќе прерасне во една несреќна и несигурна личност која потоа ќе развие психолошки проблеми.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Работава личи на барање на машките за рамноправност со женските, но и Шкотите кога ги гледам во сукњи ми е смешно а камоли сега да почнат и останати од машкиот пол.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920

Некои деца својот идентитет го преиспитуваат многу рано и целта на школово за овој усвоен предлог да може момчињата да носат сукњна ако сакаат, е да им се помогне нивното самооткривање да биде среќно...боже господе:facepalm:

Што мислите за овој предлог и дали би можело нешто вакво да пројде и во нашава држава:vozbud:
Го прочита ли ти линкот што го постави? Ај отвори го и прочитај.
Škola "St. Brigid" na severu Dablina usvojila je predlog učeničkog veća, prenosi "DublinLive".

Deca su tako sada, bez obzira na pol, slobodna da se obuku kako žele, a nova direktiva trebalo bi da stupi na snagu već u septembru, kada počinje nova školska godina.
1564433837058.png

Срам да им е педеришта :pos:
 
Последно уредено:
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Така е.
Ако едно дете е обструирано во својата желба да носи здолниште во училиште, тоа ќе прерасне во една несреќна и несигурна личност која потоа ќе развие психолошки проблеми.
Ima verojatnost, ne se misli samo na zdolniste vo slucajov tuku bukvalno na nacinot na koj deteto raste, oblekata, igracki so koi preferira da igra, interesi itn.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Огромен социјален пробем, каде и да е ќе биднеме Civilization Type 1!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom