Ишијас

Член од
12 јуни 2018
Мислења
515
Поени од реакции
568
Каде се продава тој колаген?
Ако ме прашуваш кој колаген го користев:

Само овој ми го носеа од Англија, нз дали го има нашиот пазар иако би требало да има квалитетни колагени и овде. Дизајниран е специјално за виталност, р'скавици, зглобови итн. Можат да го користат и тетки што сакаат да бидат ебозовни но се продаваат колагени специјално дизајнирани за тоа.
Немав сајд ефектс или камен во бубрег. Доколку ги следиш упатствата треба да си ОК. Се препорачува да се пие максимум до 3 месеци. За оние што имаат болки и др здравствени проблеми најдобри и најдолготрајни ефекти ќе постигнат ако го пијат три месеци.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.921
Еве ви добар суплемент, не е само колагент туку комплет формула и за намалување на инфламацијата.

Од iherb стигаат отприлика за 1 месец, ако ви е нарачката со пониска цена нема да платите ддв/царина (немојте со ДХЛ, обавезно ќе си фрлите уште 40тина евра (околу 1600 е за нивната услуга и ќе ве даночат/царинат 1000%).

Во мкд Малена одамна имаа пишано дека ќе им стигне „Наскоро“, ама немам појма дали успеат да го увезат.
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
Веќе една недела татко ми е со неподносливи болки, прво мислевме диск е излезен, правевме магнет испадна нерв задебелен 1цм. Болкавс е од кичма до левата нога. Не може да спие една недела. Згрчено е во седечка положба. На клиника е веќе три дена со натечени нозе ( затоа што седи 24/7 , ненаспан) и му ставаат инфузија 3 пати на ден. Да не имате искуство слично? Нема што да се прави од таму викаат чекајте време треба ама човеков е хронично ненаспан. Морфиум не му даваат не знаеме кај да тргнеме, што да направиме, ова е ненормална болка
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.618
Поени од реакции
8.485
Веќе една недела татко ми е со неподносливи болки, прво мислевме диск е излезен, правевме магнет испадна нерв задебелен 1цм. Болкавс е од кичма до левата нога. Не може да спие една недела. Згрчено е во седечка положба. На клиника е веќе три дена со натечени нозе ( затоа што седи 24/7 , ненаспан) и му ставаат инфузија 3 пати на ден. Да не имате искуство слично? Нема што да се прави од таму викаат чекајте време треба ама човеков е хронично ненаспан. Морфиум не му даваат не знаеме кај да тргнеме, што да направиме, ова е ненормална болка
Кај се лечи?
 
Член од
24 мај 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Predlog dobar nevrolog za problemot so Isijas (protruzija l5-s1).Vekje 3 nedeli lezam doma so golemi bolki
 

Kajgana Shop

На врв Bottom