Итно е потребна крв!

Статус
Затворена за нови мислења.

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Itno se potrebni dve kesicki krv B negativ za operacija. Ve molam da
ja prepratite porakava do sekoj koj bi mozel da pomogne.

Kontakt tel: 070 505 807-Metodieva Deza

-------
Ова е застарено два месеци. Жената замоли да не го препраќаме
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Имам нулта негатив.
Ако можам да помогнам кажете.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Отидов до болницата во Струмица и ми рекоа дека не биле известени дека на некого му требало крв итно и дека имале доста резерви на 0+, и исто така дека во Скопје потврдиле дека имаат резерви од таа крвна група. И не знаеја за девојчето кога прашав... Така да точно е што напиша ex machina - застарена е информацијава.
 

LostGhost

Invisible
Член од
20 јануари 2008
Мислења
252
Поени од реакции
1
Жалам што поради настинката во моментов и слабата крв не ми беше дозволено да дадам крв
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ова е застарено два месеци. Жената замоли да не го препраќаме
Отидов до болницата во Струмица и ми рекоа дека не биле известени дека на некого му требало крв итно и дека имале доста резерви на 0+, и исто така дека во Скопје потврдиле дека имаат резерви од таа крвна група. И не знаеја за девојчето кога прашав... Така да точно е што напиша ex machina - застарена е информацијава.
Застарената информација е тогаш за Б-.

0+ чим бараат, треба.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Многу ретка крвна група...
Штета што не можам да помогнам...
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
А2+,нека стои,ако недајбоже притреба некогаш тука сум.Докторов планински офчар ме напраи последен пат кога прегледував крв.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
б негатив сум..ама болна сум..штета што неможам да помогнам:nesum:..сепак го испратив на сите контакти
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Застарената информација е тогаш за Б-.
0+ чим бараат, треба.
А бе јас колку што знам 0+ може да прима од било која крвна група без проблем.
Проблем е 0- која прима само од својата.
Зарем е толку тешко да се најде било каква единица крв?
Мислам дека не би било проблем на било која здравствена установа да го реши ова.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456


Луѓе, Ве молам кој е крвна група нулта позитив (0 +) ако сака и ако може да даде крв за една другарка која боледува од леукемија. Сите центри за транфузиологија во државата се запознаени само кажете дека давате крв за НАТАША ГАЛЕВСКА! Доколку не сте оваа крвна група доволно ќе биде само поракава да ја препратите на што е можно повеќе луѓе во државава па барем некој ќе се најде што ќе може да и помогне.

Однапред Ви благодарам за вашата помош и хуманост!!!
Уште утре после факултет одам во трансфузиологија:)
 
Член од
18 декември 2007
Мислења
448
Поени од реакции
51
оф топик....јас сум B позитив ама повеке пати ме имаат одбивано како крводарител заради прележана жолтица...мојот предлог е да се отвори тема каде членовите кои можат да даруваат крв ке остават локација(град) и крвна група...потребата од крв е непредвидлива и мора брзо да се реагира...вака ке знаеме барем каде и на кого да се обракаме ако не дај Боже има потреба...

п.с од причина што неможам да бидам на листата не сакам јас да ја отварам таа тема...
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
0+ сум кажете каде треба да дадам????ако треба:smir:
 
P

Polaroid vanity

Гостин
ИТНО !!! Помош за Наташа !!!

Луѓе, Ве молам кој е крвна група нулта позитив (0 +) ако сака и ако може да даде крв за девојка која боледува од леукемија. Сите центри за транфузиологија во државата се запознаени само кажете дека давате крв за НАТАША ГАЛЕВСКА!
Благодарам...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom