Итно е потребна крв!

Статус
Затворена за нови мислења.

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691


Луѓе, Ве молам кој е крвна група нулта позитив (0 +) ако сака и ако може да даде крв за една другарка која боледува од леукемија. Сите центри за транфузиологија во државата се запознаени само кажете дека давате крв за НАТАША ГАЛЕВСКА! Доколку не сте оваа крвна група доволно ќе биде само поракава да ја препратите на што е можно повеќе луѓе во државава па барем некој ќе се најде што ќе може да и помогне.

Однапред Ви благодарам за вашата помош и хуманост!!!
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Mногу ми е жал што неможам да помогнам, се надевам дека некој ќе се пријави, пратено е ова на уште 2 македонски форуми.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
96
Поени од реакции
12
АПЕЛ ЗА ПОМОШ СЕ БАРА 0+!!!

Ве молам кој е крвна група нулта позитив (0 +) ако сака и ако може да даде крв за една другарка која боледува од леукемија. Сите центри за транфузиологија во државата се запознаени само кажете дека давате крв за НАТАША ГАЛЕВСКА! Доколку не сте оваа крвна група доволно ќе биде само поракава да ја препратите на што е можно повеќе луѓе во државава па барем некој ќе се најде што ќе може да и помогне.

Однапред Ви благодарам за вашата помош и хуманост!!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Од Охрид океј е? Праев крвна слика пред некои 2 недели, се ми беше во ред, ако не е проблем шо сум од Охрид, ќе одам поручек да дадам, само пиши.
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Жал ми е што сум баш О+ но слаба ми е крвта и не можам да давам.
Пратено е на околу 500 лица, се надевам ќе се покаже мојата помош. Толку можев, навистина.
 

LostGhost

Invisible
Член од
20 јануари 2008
Мислења
252
Поени од реакции
1
Во Скопје сум, незнам моментално каква ми е крвната слика но може да се тестирам, ако не успеете да завршите работа пратете ми порака да видиме што можеме да помогнеме.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Јас сум 0+ и имам многу јака крв, ама жалам што не можам да помогнам, пошто не сум во Македонија. SORRY :(
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
ставено на блог
 
Член од
2 април 2007
Мислења
96
Поени од реакции
12
Ви благодарам на сите што се трудите, за жал резервите за крв се никакви во државава, кој може нека даде крв уште денеска, секоја минута е веќе важна!
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Очекувам Фантом уште попладне да потврди дека дал крв, за Наташа.

Бе негативци има ли?
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
staiv na idividi,na mojata strana i use na komarec
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Јас сум 0+ и сега ќе отидам до болницата во Струмица. Подоцна ке потврдам дали сум дал.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Очекувам Фантом уште попладне да потврди дека дал крв, за Наташа.

Бе негативци има ли?
Потврдено, 250 ml. Требеше 300 ама рекоја ај доста е. Ај па ќе одам да си отспијам сеа јас.
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Се приклучувам и јас кон помошта, известив повеќе лица.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom