Итно! За Андреј

Дискусија во форумот 'Хуманитарни акции и помош' започната од ~DaRko, 21 февруари 2018.

 1. ~DaRko

  ~DaRko Поштен лопов

  Член од:
  29 март 2009
  Мислења:
  5.887
  Допаѓања:
  2.476
  https://porta.mk/za-nasiot-andrej-potrebna-e-krv/

  Ги известуваме сите добронамерни луѓе кои припаѓаат на крвната група (нулта позитив) 0+ да даруваат крв за нашиот Андреј Трипуноски од Кичево кој е на возраст од 5 годинки.
  Место: Државна Болница на Трансфузиологија во Скопје најдоцна до утре 22.02.2018 – 09:00 часот на утро.

  Телефон за контакт: 071/224-036

  Ви благодариме од срце за вашата хуманост, ние искрено се надеваме дека Андреј ќе ги надмине своите тешкотии за непречен развој!
   
 2. ~DaRko

  ~DaRko Поштен лопов

  Член од:
  29 март 2009
  Мислења:
  5.887
  Допаѓања:
  2.476
  Едит:
  Собран доволен број донатори на крв за Андреј од Кичево, да помогнеме со донации преку нашите мобилни. Нашите 100 денари спасуваат живот!

  https://porta.mk/za-andrej-donacii-kicevo/


  [​IMG]
   

Сподели преку: