Исчезнати лица

Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
На емисијата за КОД, репортерот на РАИ рече дека има огромна шанса у Италија колата да завршила. Исто така ни оружјето го нема.
 
Член од
3 октомври 2018
Мислења
36
Поени од реакции
38
Мене ме интересира каде е колата? Верувам дека таму има многу докази.
И по целото кажување на мајката нема да ме изненади па и Ангела да е убиецот.
Колата нема да ја најдат. Уништена е гарант. Да сум на нивно место, тоа би го направил, а и ти исто, верувам.
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
На емисијата за КОД, репортерот на РАИ рече дека има огромна шанса у Италија колата да завршила. Исто така ни оружјето го нема.
Интересна теорија

Колата нема да ја најдат. Уништена е гарант. Да сум на нивно место, тоа би го направил, а и ти исто, верувам.
Исто и оваа.

Не знам. Ќе беше добро да и имаа трага, сигурно имало многу докази.
 
Член од
3 октомври 2018
Мислења
36
Поени од реакции
38
Интересна теорија



Исто и оваа.

Не знам. Ќе беше добро да и имаа трага, сигурно имало многу докази.
А за тоа дека Ангела е убиецот, мое мислење е дека го има наговорено, изманипулирано и ѓаволски убедено Али, да го убие Пино. Што според мене е неизмерно психопатски и тотално вон нормална човечка свест! Ма да не се отфрла теоријата и она да го има убиено, па сега ја префрла вината на Али. А ако е така, нема да бега, логично...
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
А за тоа дека Ангела е убиецот, мое мислење е дека го има наговорено, изманипулирано и ѓаволски убедено Али, да го убие Пино. Што според мене е неизмерно психопатски и тотално вон нормална човечка свест! Ма да не се отфрла теоријата и она да го има убиено, па сега ја префрла вината на Али. А ако е така, нема да бега, логично...
Не може некој да ме манипулира да убијам некого, ако сакам да убијам некого ќе го направам тоа без да ме тера некого.
Ама доколку си лабилен карактер, можно е да наседнеш.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
...
Ама доколку си лабилен карактер, можно е да наседнеш.
Нема везе, ја сум лабилен карактер и никад немам наседнато некого да убијам, до сега.
 
Член од
3 октомври 2018
Мислења
36
Поени од реакции
38
Не може некој да ме манипулира да убијам некого, ако сакам да убијам некого ќе го направам тоа без да ме тера некого.
Ама доколку си лабилен карактер, можно е да наседнеш.
Тоа зашто ти си таква каква што си - не значи дека и тие се такви каква што си ти. Лоши луѓе / добри луѓе. Лабилни карактери / цврсти карактери. Иако секој има брејкин поинт.
 
Член од
9 јуни 2019
Мислења
3
Поени од реакции
9
А за тоа дека Ангела е убиецот, мое мислење е дека го има наговорено, изманипулирано и ѓаволски убедено Али, да го убие Пино. Што според мене е неизмерно психопатски и тотално вон нормална човечка свест! Ма да не се отфрла теоријата и она да го има убиено, па сега ја префрла вината на Али. А ако е така, нема да бега, логично...
Понекогаш си мислам можеби сакале да го претепаат за да го заплашат, ама на крај се отишло предалеку.
Еве и КОД викаат дека делот со пушката не е потврден од судска медицина се уште.
Којзнае, сега може да си претпоставуваме се и сешто.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Понекогаш си мислам можеби сакале да го претепаат за да го заплашат, ама на крај се отишло предалеку.
Еве и КОД викаат дека делот со пушката не е потврден од судска медицина се уште.
Којзнае, сега може да си претпоставуваме се и сешто.
Pa i toa nema bas logika, za sto da go pretepaat? Neli ne bil on toj sto i dosagjal na Angela tuku taa samata go napnuvala da se vidat.
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Pa i toa nema bas logika, za sto da go pretepaat? Neli ne bil on toj sto i dosagjal na Angela tuku taa samata go napnuvala da se vidat.
Ама Пино ја игнорирал според кажувањата на останатите и оваа смислила план како да му врати.
Кој знае што сѐ планирала.

Понекогаш си мислам можеби сакале да го претепаат за да го заплашат, ама на крај се отишло предалеку.
Еве и КОД викаат дека делот со пушката не е потврден од судска медицина се уште.
Којзнае, сега може да си претпоставуваме се и сешто.
Да бе, ќе го преплашам со здрав ќотек, камења, пушки, ако постои шанса за ова со пушката, таа не пукнала сама од себе само за да го "заплашат".

Кој знае дали ќе се расчисри оваа мистерија.
 
Член од
9 јуни 2019
Мислења
3
Поени од реакции
9
Да бе, ќе го преплашам со здрав ќотек, камења, пушки, ако постои шанса за ова со пушката, таа не пукнала сама од себе само за да го "заплашат".

Кој знае дали ќе се расчисри оваа мистерија.
Мислев во случај доколку тоа со пушката не е точно. Според КОД не е потврдено ни дека е пукано ниту за каква пушка точно се работи. Ако објавата од ОЈО околу овој дел е базирана на сведочењето на Ангела, не е се за верување, со оглед дека поминала и полиграф без проблем.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Мене ме интересира каде е колата? Верувам дека таму има многу докази.
И по целото кажување на мајката нема да ме изненади па и Ангела да е убиецот.
Мајката кажа дека таа е можеби убиецот.
До сега се што кажа претходно мајката се излезе вистина.
Така да, може и ова да е.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
А Анѓела моментално е во притвор или на слобода?
Беше во притвор па ја пуштија, па сега пак е во притвор за недај боже да им избегала како Али.
Али нема ни да биде донесен тука, а се шпекулира дека е избеган во Косово, каде што и сите криминалци бегаат после ваков чин.
А Косово не екстрадира во Македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom