Исчезнати лица

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.568
Поени од реакции
17.968
Можеме само да наѓаѓаме и со тоа да донесеме грешни заклучоци.
Одлична работа завршена на МВР.
Жалам за луѓето кои плукаа по Одделот за Потраги и инспекторите од истиот Оддел, од причина што, без разлика какви емоции ги имаа понесено, не е адекватно да се осудуваат професионалци без притоа да се нема тронка познавање од работата на МВР!
Лично сум запрепастен и згрозен од кобниов исход!
Што е одлично не ми е јасно? Телефонот му го лоцирале кај Арачиново уште кога исчезнал, овие(полицијата) не ни организирале потрага по телото во тој дел, го нашле по пријава на локалец после 6 месеци...
 
Член од
3 октомври 2018
Мислења
36
Поени од реакции
38
Што е одлично не ми е јасно? Телефонот му го лоцирале кај Арачиново уште кога исчезнал, овие(полицијата) не ни организирале потрага по телото во тој дел, го нашле по пријава на локалец после 6 месеци...
Одлично е, очигледно, дека случајот е расветлен и откриени се сторителите.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.489
L
Што е одлично не ми е јасно? Телефонот му го лоцирале кај Арачиново уште кога исчезнал, овие(полицијата) не ни организирале потрага по телото во тој дел, го нашле по пријава на локалец после 6 месеци...
Телото е најдено во Љуботен, далеку од Арачиново
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Па подобро да ќутите. Уапсена е пред месец дена, веднаш по пронаоѓање на телото, а тоа што мајката трубеше на фб и секаде даваше изјави до детал како оди истрагата, што се има земено мвр од кај нив дома и кои лица се осомничени, наместо да остави друг да си заврши работата комотно си избега оној другиот.

Не мора да значи дека ќе падне психички, ќе чувствува немир и сама ќе се пријави. Ако веќе има криминално досие научена е.
За споредба онаа жената без никакво прерходно досие што го искасапи мажот три години живееше со тоа како ништо да не е било, па дури и свадба правеа на ќерката, лажеа дека таткото е на работа во Италија, пишуваа смс на роднини од италијански броеви.

Него оние што мислат дека днк е исто како крвна слика и се прави за еден ден. :D



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Уапсена е пред два дена, на 30.05.2019.
Намерно ви се лаже или што е работата?
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Okej sea nekoj neka mi objasni zaso e ubieno deteto kako se povrzuva ubiecot so deteto i ubiecot so devojkata
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Уапсена е пред два дена, на 30.05.2019.
Намерно ви се лаже или што е работата?
Намерно за да ви го заплеткам случајот и онака некои се како излажани. :Д

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Абе оваа мислам кај Европската Очна живее,неколку пати сум ја видел :shook:
Живееше кај школото Мирче, па се пресели во Социјалните згради кај Очната.
И не, не му била девојка ни Пино.
Само така, на виџење.[DOUBLEPOST=1559382420][/DOUBLEPOST]
Многу ми е жал за детето, сочувство и до семејството. Единствено не ми е јасно како заклучивте дека девојката е психопат, а пола луѓе на фејсбук ставаат такви забегани слики. Денес ова, пред некој ден читав за еден дечко кој го познавам, го убил другар по расправија на сред спиење, па овој се разбудил па со врата од кола го докрајчил. Страшни работи и страшни времиња.
Братучед ми е тој што го убија во Куманово со врата од кола. Но не близок братучед. :(
 
Последно уредено:
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Postoi moznost i da ne e vmesana devojkata.
https://telma.com.mk/poslednoto-patuvane-na-pino-sekondo/
Девојката беше на распит два пати во обвинителството, но за сега основи за сомневање има само за едно лице. Доказите со кои располагаме укажуваат дека убиството го извршил само Ф.А. Не е исклучена можноста да се отвори истрага и за девојката но само доколку се дојде до релевантни докази, соопштуваат од ОЈО.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Postoi moznost i da ne e vmesana devojkata.
https://telma.com.mk/poslednoto-patuvane-na-pino-sekondo/
Девојката беше на распит два пати во обвинителството, но за сега основи за сомневање има само за едно лице. Доказите со кои располагаме укажуваат дека убиството го извршил само Ф.А. Не е исклучена можноста да се отвори истрага и за девојката но само доколку се дојде до релевантни докази, соопштуваат од ОЈО.
А глеаш, веќе во темава ја распнавме. Ставија слики од фејсбук. Можно е и некој трет да ја мести со отисоци и други докази.
Малку ми е симптоматично што јас разбрав дека дечково работел во фирма од Италија, ама не градежна, како што збори мајкава. И воопшто, таква фирма како што таа опишува, воопшто нема во државава, барем по мое сознание.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.663
Поени од реакции
12.059
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кој е албанецот А. Ф. што го убил Пино?
Нешто повеќе за него...?

Дознав дека бил албанец и дека името му е на 4 букви.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Кој е албанецот А. Ф. што го убил Пино?
Нешто повеќе за него...?

Дознав дека бил албанец и дека името му е на 4 букви.
Извесен Али Фуркан
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom