Исчезнати лица

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Многу ми е жал за детето, сочувство и до семејството. Единствено не ми е јасно како заклучивте дека девојката е психопат, а пола луѓе на фејсбук ставаат такви забегани слики. Денес ова, пред некој ден читав за еден дечко кој го познавам, го убил другар по расправија на сред спиење, па овој се разбудил па со врата од кола го докрајчил. Страшни работи и страшни времиња.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Мајката праеше пиши/бриши со постовите на фејсбук (веројатно од мвр ја советувале да не збори).
Човекот се логирал и прифаќал пријатели на фејсбук или инстаграм - имаше и ваков момент после исчезнувањето.
Мвр го наоѓа после 5 месеци телото, а објавува денеска, после месец дена, значи вкупно 6. Има осомничен - бубуљичасто девојче во бегство (уште ако прошло полиграф), а не некој бивши специјалец на мосад.....и после сме јаделе гомна у темава - па да се ќути ли на ова?

Мајката никој не ја исмевал. Целиот пристап кон случајов во јавноста беше хаотичен. Ги забораивте оние шо им барале мобилен....кај е тоа шмоклето шо ќе тужеше овде? Ангела ли му барала да сврти од неговиот телефон од астра со затемнети стакла? Да не ја препозна случајно?

Од денешнава вест сум многу зачуден. Ако е некаква младалачка пропала љубовна приказна, па да тргнала у овој правец - сомнително. После такво свирепо убиство, таа би пропаднала психички и таа сама би се предала во станица после 3 дена, од немир. Дури и да е ладнокрвен убиец, психопат, не ми е за верување на мвр да му требаат 6 месеци да врзе крај со крај во приказнава, затоа што од немарност има остаено мал милион докази.....многу, многу нелогичности на едно место.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Неговиот брат се логираше на Фб и имаше пишано дека е тој, го имам прочитано ме мрзи пак да го барам ама и тој бришеше статуси.

Во врска со тоа секој да се пази со кој се дружи, ние не знаеме ни тој каков бил и во какво друштво навлезен. За мајката секогаш нејзиниот син е најдобар и најпаметен.

Месец дена откако е пронајдено телото е брзо откриено и се обезбедени докази, за разлика од друг случај пред 10 години каде телото беше искасапено, пронајдено после неколку дена, главата ја немаше никаде, ама три години се собираа докази и следеа лица.

Имаше објавено пред месец дена.





Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Немате никогаш гаранција дека имате пријател психопат. Пред 20-25 години во Тафталиџе имаше убиство меѓу двајца другари. Убиецот си го уби другарот со повеќе од 15 убоди, свирепо, ладнокрвно, со умисла, со нож, шише, све што му било при рака....за да испадне после дека многу добро го познавал поширокото семејство на убиениот, и дека бил во долгогодишен судски спор за имот и дека самиот се понудил кај другата страна да ја заврши работата, за да може да враќа свои долгови. Црна хроника во Вечер имаше стотина натписи за случајот.
Поентата ми е дека нема гаранција лично пријателство, колку и да траело долго. Може и да било проценливо, ама може и тотално да не покажувала такви манијакални манифестации дотичната, за да се посомнева мајка му или тој.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Каква гаранција лично пријателство, кога денеска луѓето се спремни браќата, сестрите и родителите да ги продадат за лични интереси...
Не е од денеска ова, од кога е свет и век.
Сега само побрзо се доаѓа до инфо.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
Не е од денеска ова, од кога е свет и век.
Сега само побрзо се доаѓа до инфо.
Да не идеме со оф топици, денеска тоа е помасовно, бидејќи луѓето не се почитуваат меѓусобно итн...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Има начини како да се препознае психопат е сега колку некој сака да го прими тоа дека другарот му е таков е друга работа. Се познаваат по однесувањето, манипулираат, искористуваат, лажат, брзо реагираат, не седат мирно и немаат никакви емоции. Ако некој ги има овие особини не значи дека ќе убие некој, ама не ви ни треба да е до вас.

Јас се сомневам и во овој Пино дека не е таква личност како што мајка му го опишува на фб. Нели според неа инспекторот нејзиниот син го нарекол алкохолочар.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
3 октомври 2018
Мислења
36
Поени од реакции
38
Можеме само да наѓаѓаме и со тоа да донесеме грешни заклучоци.
Одлична работа завршена на МВР.
Жалам за луѓето кои плукаа по Одделот за Потраги и инспекторите од истиот Оддел, од причина што, без разлика какви емоции ги имаа понесено, не е адекватно да се осудуваат професионалци без притоа да се нема тронка познавање од работата на МВР!
Лично сум запрепастен и згрозен од кобниов исход!
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Мајката праеше пиши/бриши со постовите на фејсбук (веројатно од мвр ја советувале да не збори).
Човекот се логирал и прифаќал пријатели на фејсбук или инстаграм - имаше и ваков момент после исчезнувањето.
Мвр го наоѓа после 5 месеци телото, а објавува денеска, после месец дена, значи вкупно 6. Има осомничен - бубуљичасто девојче во бегство (уште ако прошло полиграф), а не некој бивши специјалец на мосад.....и после сме јаделе гомна у темава - па да се ќути ли на ова?

Мајката никој не ја исмевал. Целиот пристап кон случајов во јавноста беше хаотичен. Ги забораивте оние шо им барале мобилен....кај е тоа шмоклето шо ќе тужеше овде? Ангела ли му барала да сврти од неговиот телефон од астра со затемнети стакла? Да не ја препозна случајно?

Од денешнава вест сум многу зачуден. Ако е некаква младалачка пропала љубовна приказна, па да тргнала у овој правец - сомнително. После такво свирепо убиство, таа би пропаднала психички и таа сама би се предала во станица после 3 дена, од немир. Дури и да е ладнокрвен убиец, психопат, не ми е за верување на мвр да му требаат 6 месеци да врзе крај со крај во приказнава, затоа што од немарност има остаено мал милион докази.....многу, многу нелогичности на едно место.
Уапсена е.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Да не има некој од вас информација дали се бавел со криминал или лихварство (или да должел)? Друга логика не гледам за вакво убиство.
 
Член од
17 јануари 2018
Мислења
124
Поени од реакции
111


Мене ми изгледа на нормална девојка.




 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па подобро да ќутите. Уапсена е пред месец дена, веднаш по пронаоѓање на телото, а тоа што мајката трубеше на фб и секаде даваше изјави до детал како оди истрагата, што се има земено мвр од кај нив дома и кои лица се осомничени, наместо да остави друг да си заврши работата комотно си избега оној другиот.

Не мора да значи дека ќе падне психички, ќе чувствува немир и сама ќе се пријави. Ако веќе има криминално досие научена е.
За споредба онаа жената без никакво прерходно досие што го искасапи мажот три години живееше со тоа како ништо да не е било, па дури и свадба правеа на ќерката, лажеа дека таткото е на работа во Италија, пишуваа смс на роднини од италијански броеви.

Него оние што мислат дека днк е исто како крвна слика и се прави за еден ден. :D



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.344
Го барав не можев да го најдам видеото кај што Маја кажува дека во компјутерот пронашле некои документи, трансакции итн па му се заканувале дека не смеел да кажува за тоа..

Инаку полиграфско тестирање воопшто не се зема за доказ, туку само насочува пат на истрагата и полиграфско тестирање не лаже туку тој што ги чита од другата страна може да не ги разбере податоците.(информација од прва рака, од човек што врши полиграфско тестирање во лабараторија во мвр веќе повеќе од 20г)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom