Исчезнати лица

Член од
9 декември 2012
Мислења
876
Поени од реакции
949
Злате касниш, веќе го спроведија во Шутка, имаше во живо пренос.
Автоматски споено мислење:

Читајте ги коментарите и ќе ви биди јасно кој гласал за него.
Сите до еден се за во еден топ и да ги испратиш во неповрат
Сите писма што ги пишуваше од Турција,сега може тука да ги каже..
 
Член од
5 септември 2021
Мислења
30
Поени од реакции
174
Злате касниш, веќе го спроведија во Шутка, имаше во живо пренос.
Автоматски споено мислење:

Читајте ги коментарите и ќе ви биди јасно кој гласал за него.
Сите до еден се за во еден топ и да ги испратиш во неповрат
WOW, колку прости луѓе држи оваа земја. Неможам да поверувам дека луѓе уште веруаат во неговата невиност и дека бил наместен од „длабоката држава“ (што кур тоа и да значи)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.721
Поени од реакции
17.529
WOW, колку прости луѓе држи оваа земја. Неможам да поверувам дека луѓе уште веруаат во неговата невиност и дека бил наместен од „длабоката држава“ (што кур тоа и да значи)
Јакиот фактор Палчо, да сакаа да го ликвидираат ако веќе знаел некои информации ќе го ликвидираа во секунда, ко синкир голем проблем е тоа.
Многу ме интересира како ќе се одвива судењето и што ќе изјави ненормалниот на суд.
Јас мислам дека МВР трева да обрати пажња и на овие кои коментирале, неговите послушници, не се далеку од мозокот негов, тоа се треба под надзор да оди, не треба многу за беља
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.037
Поени од реакции
64.312
Една работа изигра Ед-Де-Сето мудро. Им го тупна Палчо на ВМРО да се расправаат со него.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.848
Поени од реакции
10.191
Една работа изигра Ед-Де-Сето мудро. Им го тупна Палчо на ВМРО да се расправаат со него.
Абе една мудрина, што да се расправа, колективна Нобелова награда да им се даде.

Палчо е структура на СДС. Само на СДС не им одговараше да биде вратен, бидејќи веќе соопшти дека е спремен да пее за Спасовски и веројатно други во врвот на СДС. Претпоставувам не за случајот со Вања. Сигурно ќе бара хуман третман во затвор за да даде информации.

А Палчо информации може да даде само за СДС и затоа се враќа уште првата недела кога падна владата
 
Последно уредено:
Член од
5 септември 2021
Мислења
30
Поени од реакции
174
Абе една мудрина, што да се расправа, колективна Нобелова награда да им се даде.

Палчо е структура на СДС. Само на СДС не им одговараше да биде вратен, бидејќи веќе соопшти дека е спремен да пее за Спасовски и веројатно други во врвот на СДС. Претпоставувам не за случајот со Вања. Сигурно ќе бара хуман третман во затвор за да даде информации.

А Палчо информации може да даде само за СДС и затоа се враќа уште првата недела кога падна владата
Не верувам дека има некакви докази, има само чаршиски муабети, муабети што се зборат пропратени со пиво и салама пред локална кооперација... и вака по форуми. Да имал нешто ќе јадеше гомна по подкасти и остали срања мн од дамна.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
736
Поени од реакции
1.605
Бедна и напорна драма ќе биде целото судење.Обвинувања, хистерии и препукувања ќе бидат составен дел и баш ќе биде интересно да се види со каква стратегија ќе испадне Палчо.
Малку имам подзаборавено, имаше ли форензички докази против него или обвинението ќе се темели на изјавите на останатите обвинети?
Ако нема форензички докази против него, гомното има некакви си колку толку шанси да се извлече од целава фрка, со оглед на тоа дека се работи за многу тешко кривично дело, двојно убиство и грабнување, па обвинителството реално и треба да обезбеди цврсти докази против него.
Не може, а не смее при вакви околности обвинението да се темели само на изјавите на останатите обвинети.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.735
Поени од реакции
8.779
Напишал писмо од три страни по повод изборите како ништо да не било со двојново убиство и бегството....како да е од некој паралелен универзум па се преклопиле сега овие две реалности и у оваа верзија е невин а ќе го судат а у другата обратно. Исто и со подкастот што го снимаше ден два после исчезнувањето...просто неверојатно.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
Напишал писмо од три страни по повод изборите како ништо да не било со двојново убиство и бегството....како да е од некој паралелен универзум па се преклопиле сега овие две реалности и у оваа верзија е невин а ќе го судат а у другата обратно. Исто и со подкастот што го снимаше ден два после исчезнувањето...просто неверојатно.
А што очекуваш од ладнокрвен убиец на дете? Оној што го гризе совест се убива после тоа или сам се пријавува во станица. Овие ко палчо социопати и психопати ќе си пишуваат писма и ќе си прават поткасти зошто тоа што убил дете за него е исто како да убил бубашваба. Тотално небитно за размислување не па за каење...
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.324
Поени од реакции
57.771
Малку имам подзаборавено, имаше ли форензички докази против него или обвинението ќе се темели на изјавите на останатите обвинети?
Мислам дека немаше објавено јавно али на местото каде што била закопана Вања нашле пикавци, хартии и слични материјали од кај што може да се извади ДНК, така да, ваљда имаат спремно за кога ќе почне постапката.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
Бедна и напорна драма ќе биде целото судење.Обвинувања, хистерии и препукувања ќе бидат составен дел и баш ќе биде интересно да се види со каква стратегија ќе испадне Палчо.
Малку имам подзаборавено, имаше ли форензички докази против него или обвинението ќе се темели на изјавите на останатите обвинети?
Ако нема форензички докази против него, гомното има некакви си колку толку шанси да се извлече од целава фрка, со оглед на тоа дека се работи за многу тешко кривично дело, двојно убиство и грабнување, па обвинителството реално и треба да обезбеди цврсти докази против него.
Не може, а не смее при вакви околности обвинението да се темели само на изјавите на останатите обвинети.
Не можам да најдам никаде дека има докази освен исказите на другите обвинети. Во право си, ништо не вреди исказ ако немаш докази, ама ајде демек имаат, или ќе измислат.
Во однос на ова лице, јавниот обвинител презема истражни дејства на прибавување и анализа на докази, кои во оваа фаза на постапката не може да бидат споделени со јавноста“, соопштија од Јавното обвинителство.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.403
Поени од реакции
21.983
Ќе се брани дека со реното се возел низ Скопје тоа утро, поминал од кај зградата во која живееше девојчето случајно (за работа неповрзана со зградата чиј инвеститор е он), а после се возел накај Бразда затоа што таму има куќа.
За ситроенот на претходноубиениот Панче ќе тврди дека намерно возеле позади него за да го поврзат и него со убиството.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
736
Поени од реакции
1.605
Мислам дека немаше објавено јавно али на местото каде што била закопана Вања нашле пикавци, хартии и слични материјали од кај што може да се извади ДНК, така да, ваљда имаат спремно за кога ќе почне постапката.
Најверојатно има оставено негова трага на барем една од овие работи.Доста материјали се овие што ги наброја.
Не можам да најдам никаде дека има докази освен исказите на другите обвинети. Во право си, ништо не вреди исказ ако немаш докази, ама ајде демек имаат, или ќе измислат.
Ако се изглупираат да фалсификуваат доказ можат само да се заебат.Палчо не е глуп човек.Знае каде да се обрати при ситуација на фалсификат.Сигурно ќе направи дополнителна проверка кај независни стручни лица за форензика.
Дај Боже да имаат нешто цврсто, инаку гомното има шанса да се извлече.Имаше долг период да ја спреми одбраната додека беше во Турција.Ќе се отепа од манипулирање на судењето.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
Најверојатно има оставено негова трага на барем една од овие работи.Доста материјали се овие што ги наброја.

Ако се изглупираат да фалсификуваат доказ можат само да се заебат.Палчо не е глуп човек.Знае каде да се обрати при ситуација на фалсификат.Сигурно ќе направи дополнителна проверка кај независни стручни лица за форензика.
Дај Боже да имаат нешто цврсто, инаку гомното има шанса да се извлече.Имаше долг период да ја спреми одбраната додека беше во Турција.Ќе се отепа од манипулирање на судењето.
Ете имале ама не кажувале во јавност демек. Ако не ми кажуваш ти докази како да ти верувам дека Палчо ја убил Вања? Изгледа дека со вештачењето на куршумот се совпаднало оружјето на Палчо, пошто нели легално поседувал оружје, ама тој дали би убил со свое оружје? А и не ме чуди чим се возеше низ Велес и Скопје со кола на исчезнат човек што го бара цела полиција заедно со колата. Се надевам дека е тоа, тоа е цврст доказ, влакна, пикавци, плунки тоа не оди баш кај обвинителство, со случајот Таневски каде најдено беше влакно негово на силувана и убиена жена, одбраната кажа дека можеби ветер го дувнал таму влакното и така беше прифатено. Срање од систем и од држава и од се.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
819
Поени од реакции
1.287
Имаше долг период да ја спреми одбраната додека беше во Турција
Палчо во Турција беше во притвор, не во хотел во Анталија па да спрема одбрана. Јакиот лик, па уште и одбрана сам да спремал. Инаку од толку што е паметен го собраа како некој пес од сред автопат во Турција.

Дај опрајте се од глупостиве аман
 

Kajgana Shop

На врв Bottom