Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

Член од
22 септември 2018
Мислења
189
Поени од реакции
121
Бучен Козјак купувам јас, ја има во поголемите маркети. Кога нема најчесто зимам од овие грчките јогурти/skyr на Kri Kri или Виндија.
 
Член од
4 ноември 2011
Мислења
51
Поени од реакции
13
Бучен Козјак купувам јас, ја има во поголемите маркети. Кога нема најчесто зимам од овие грчките јогурти/skyr на Kri Kri или Виндија.
Јас користев кумановска урда но мастите се високи па барам со помалце масти
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Бучен Козјак купувам јас, ја има во поголемите маркети. Кога нема најчесто зимам од овие грчките јогурти/skyr на Kri Kri или Виндија.
Сите три продукти се различни, но секако можат да се менуваат помеѓу себе...

Имаше една урда од МИКОМ така некако беше фирмата, имаше околу 24г протеин со ниска масленост, но последен пат кога купив имаше различна таблица една нивна една од АХВ и од тогаш не купувам. Сега само Svezi Sir тој во кам што е супер е...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Мастите не се непријателот.
Јаглехидратите се
Овој горе од видеото применува low carb исхрана и ги трубеше истите небулози, затоа сега на 36 има срцева болест со интензитет како човек на 50 +

Како за инфо, дали според тебе сите јаглехидрати се лоши? Пример дали сланина е поздрава од киви или малини?
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
tl ww на кратко што е поентата на видеата?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Изгледај ги видеата.
проблемот кај кали е што он свесен дека имал проблеми ги игнорирал. И у видеата кажува тој дека артерија не може да се запуши преку ноќ. Иначе не било срцев удар него запушување на артерија.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
проблемот кај кали е што он свесен дека имал проблеми ги игнорирал. И у видеата кажува тој дека артерија не може да се запуши преку ноќ. Иначе не било срцев удар него запушување на артерија.
Ако за тебе тоа е заклучокот, џабе потрошени 60 минути
 

Kajgana Shop

На врв Bottom