Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Машина за пукање на воздух? Постои и вакво нешто, прв пат слушам јас сум радосен на ново тавче ова е некој си прототип:D
Во ред се антиоксидансите, бета каротен, диететски влакна... но 100грама пуканки содржат 420-450 калории што не би било добра идеја да ги конзумираш за време на диета.
Абе IIFYM јади ги, тоа сакав да кажам. И да постои пошо го иам XD
 
Член од
6 септември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
21
Дали ρазоρот би ми помогнал да κачам маса побρзо κаκо тоа што го пρави κρеатинот. Исхρана добρа веќе имам сеа и наκачувам плус поρади ρазоρот. Одпρилиκа све на све јадам 400гρ стеκ, литρо млеκо,9јајца 3 само цели,300гρ оρиз, 3банани, манџа обавезно, мед2-3лажици,овесни снегулκи,100гρ уρда,κомпиρ, 100гρ ρиба,маκаρони. Све ова значи од κога ќе го земам ρазоρот,а моментално исхρанава не ми е мн ρазлична само ова е поκачување пошто да удρи јаκо во κомбинција со тоа. Мислев гејнеρ/пρотеин али ваκа подобρа опција е. Саκам 3κилца обавезно да ставам за еден месец,ноρмално чист мусκул

Sent from my LG-P710 using Tapatalk
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
395
Поени од реакции
397
Дали ρазоρот би ми помогнал да κачам маса побρзо κаκо тоа што го пρави κρеатинот. Исхρана добρа веќе имам сеа и наκачувам плус поρади ρазоρот. Одпρилиκа све на све јадам 400гρ стеκ, литρо млеκо,9јајца 3 само цели,300гρ оρиз, 3банани, манџа обавезно, мед2-3лажици,овесни снегулκи,100гρ уρда,κомпиρ, 100гρ ρиба,маκаρони. Све ова значи од κога ќе го земам ρазоρот,а моментално исхρанава не ми е мн ρазлична само ова е поκачување пошто да удρи јаκо во κомбинција со тоа. Мислев гејнеρ/пρотеин али ваκа подобρа опција е. Саκам 3κилца обавезно да ставам за еден месец,ноρмално чист мусκул

Sent from my LG-P710 using Tapatalk
3 кила чист мускул за месец дена само во касапница
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Дали ρазоρот би ми помогнал да κачам маса побρзо κаκо тоа што го пρави κρеатинот. Исхρана добρа веќе имам сеа и наκачувам плус поρади ρазоρот. Одпρилиκа све на све јадам 400гρ стеκ, литρо млеκо,9јајца 3 само цели,300гρ оρиз, 3банани, манџа обавезно, мед2-3лажици,овесни снегулκи,100гρ уρда,κомпиρ, 100гρ ρиба,маκаρони. Све ова значи од κога ќе го земам ρазоρот,а моментално исхρанава не ми е мн ρазлична само ова е поκачување пошто да удρи јаκо во κомбинција со тоа. Мислев гејнеρ/пρотеин али ваκа подобρа опција е. Саκам 3κилца обавезно да ставам за еден месец,ноρмално чист мусκул

Sent from my LG-P710 using Tapatalk
пореално 0,3кг
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
395
Поени од реакции
397
S

Stef Bachatero

Гостин
Позитивна критика е да ги тргнеш ммкањето и сите пречки,нека биде течно и динамично :)

Sent from my ME173X using Tapatalk
 
Член од
9 март 2014
Мислења
43
Поени од реакции
11
Prvo video mi e taka da ke se potrudam za ponatamu podobro da bide, inace sekoja kritika e dobredojdena :)
 
Последно уредено:

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Мене малце ме изненади што збориш на македонски, кога првите видеа ги почна со англиски.. Одлучи се дали македонски или англиски канал ќе правиш :).
 
Член од
9 март 2014
Мислења
43
Поени од реакции
11
Pa prvin mislev na angliski da gi pravam ali sega odluciv na makedonski taka da od sega site videa ke se na makedonski :)
 
Член од
22 септември 2013
Мислења
102
Поени од реакции
50
Член од
9 март 2014
Мислења
43
Поени од реакции
11
Samo ovoj go najdov drug nemase, zatoa toj go zemav. Ne e los na vkus ama ne e 100% kikiritki
 

Kajgana Shop

На врв Bottom